Jak podszlifować swój angielski?

Nauka języka obcego to nieprzerwany proces. Cały czas jesteśmy zalewani nowym słownictwem, czy też pożytecznymi i ciekawymi artykułami. Warto połączyć aktywną naukę języka obcego z połączeniem naszych zamiłowań. O co chodzi wyjaśnię w dalszej części porady.

1

Czytaj artykuły po angielsku.

Czytanie tekstów w języku obcym bardzo dobrze wpływa na proces jego nauki. Artykuły z reguły nie są długie (od 300 do 500 słów). W takcie ich czytania bardzo powiększymy zakres swojego słownictwa. Czytaj o tym, czym się interesujesz, może być to sport, finanse, czy też nowinki technologiczne. Sprawi to, że nie będziesz się zmuszał do czytania, a przeczytane teksty będą bardzo ciekawe i wciągające.


2

Oglądaj angielskie kanały informacyjne.

Drugą, bardzo skuteczną metodą na "obeznanie się" z językiem angielskim, jest oglądanie angielskich kanałów informacyjnych w TV np. BBC. Dzięki temu, zaczniesz przyzwyczajać się do rożnego akcentu, posłuchasz ciekawych relacji, dowiesz się jak wygląda świat z innego punktu widzenia niż ten przedstawiany przez polskie media. Nic nie tracisz, a na pewno działanie to opłaci się w przyszłości.


3

Słuchaj angielskojęzycznych stacji radiowych .

Nie trać czasu, gdy przeglądasz strony internetowe. Załóż słuchawki i wsłuchaj się w relacje angielskich rozgłośni radiowych np. BBC Radio (BBC ma aż 9 kanałów!). Połączysz przyjemne z pożytecznym, słuchając swojej ulubionej muzyki, a także ciekawych wywiadów przeprowadzanych w czasie audycji na żywo. Spróbuj, a przekonasz się, że to naprawdę działa!


4

Oglądaj filmy w oryginale.

Jeśli jesteś wielkim fanem kina, postaraj się oglądać swoje ulubione filmy w oryginale (bez polskiego lektora). Na początku nie będzie łatwo, lecz z czasem nabierzesz wprawy. Taki sposób jest bardzo efektywny i sprawia, że język angielski jest nam bardzo bliski. W razie problemów, zawsze możesz włączyć angielskie napisy.


5

Chłoń angielskojęzyczne ebooki.

Ostatnim, ale wcale nie najgorszym sposobem jest czytanie literatury w języku angielskim. Tamtejszy książkowy rynek jest bardzo rozwinięty, można znaleźć książkę praktycznie na każdy temat. Jeśli chodzi o ebooki, sprawa jest jeszcze prostsza. Bardzo dobre źródła w Internecie pozwalają na wybór najciekawszych tytułów zupełnie za darmo. Dzięki aktywnemu czytaniu angielskich ebooków poszerzysz swoją wiedzę i przyzwyczaisz się do języka obcego.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Zobacz też:

  • Jak szybko nauczyć się nowych słówek po angielsku? http://www.zaradni.pl/porada/8940,jak_szybko_i_skutecznie_nauczyc_sie_nowych_slowek_po_angielsku

  • Jak zostać inwestorem giełdowym? http://www.zaradni.pl/porada/8942,jak_zostac_inwestorem_gieldowym


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.05.2012

Komentarze

Strona BBC jest bardzo pomocna. Polecam.

Ostatnio zmieniony: 2012-06-14 21:24:35