Jak osiągnąć sukces?

W poradzie przedstawię kilka niezbędnych do do osiągnięcia sukcesu kroków. Zapraszam do lektury.

1

Po pierwsze: praca.
Za nasz sukces w dużej mierze odpowiada wkład naszej pracy i zaangażowanie. Mówi się że tylko 1 % to talent, a 99 to praca. Często osoby o mniejszych zdolnościach dzięki swej ciężkiej pracy osiągają większy sukces niż ci zdolni. Osoby zdolne są z reguły chwalone od najmłodszych lat. Po pewnym czasie przestają ciężko pracować, spoczywają na laurach. Uważają że osiągną sukces dzięki swojemu talentowi.


2

Bardzo ważna jest samodyscyplina.
Można ją w sobie wykształcić. Jeśli planujemy coś zrobić, to zróbmy to niezależnie od przeciwności. Nie odkładajmy tego na później ponieważ to tylko pogarsza sytuację. Można to porównać do pracy jaką wykonuje codziennie sportowiec. Codzienne treningi są wyczerpujące, ale to dzięki samodyscyplinie możliwy jest sukces na zawodach. Sportowiec ma świadomość tego.


3

Określony cel.
Dzięki celowi mamy większą motywację do działania. Wiemy w jakim kierunku mamy podążać. Ważne aby cele były realne. Na początku zacznijmy od rzeczy najmniejszych np. że chcemy schudnąć 5 kilo, a nie od razu 20. Jeśli nasze cele będą nierealne szybko zniechęcimy się.


4

Pasja.
Dzięki niej praca nie będzie dla nas męką. Praca będzie nas bawić. Każdy nowy dzień będzie nas cieszył i nie będziemy mogli się go doczekać. Wielu ludzi sukcesu swoją pracę opiera na pasji. Dzięki temu pracują po kilkanaście godzin na dobę i nie są zmęczeni. Praca przyciąga ich jak magnes.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.12.2012

Komentarze

Dobrze napisane.

Ostatnio zmieniony: 2013-03-25 23:14:17