Jak nie zasnąć?

Masz zamiar się uczyć? Czekasz na film, lub walkę bokserską późno w nocy? Jednak mimo wszystko chce Ci się spać. Zrób więc coś, aby nie zasnąć :)

1

Moim niezawodnym sposobem jest siedzenie przy komputerze. Za nic nie zasnę, kiedy korzystam z internetu i innych dobrodziejstw komputera :)
Bardzo dużo czasu można "stracić" na obróbkę zdjęć. Jest to tak pochłaniające zajęcie, że nie mamy czasu myśleć o spaniu :)


2

Kolejnym sposobem jest kawa. Jednak przynajmniej w moim wypadku ma ona słabe działanie. Ale dwie mocne kawy podziałają już naprawdę na każdego.


3

Kawę możemy zastąpić jeszcze napojami energetyzującymi typu: Tiget, RedBull, czy ich odpowiednikom. Polecam "strzelić" sobie energy shot'a, czyli skondensowaną dawkę napoju. Według mnie ma szybsze i trwalsze działanie.


4

Kolejnym sposobem jest spożycie efedryny w połączeniu z kofeiną. Jednak tę opcję radziłbym skonsultować z osobą posiadającą dobrą wiedzę na ten temat. Bo jeśli zrobimy nieodpowiednią "miksturę", to może się to źle dla nas skończyć. Jednak jeśli już coś nam wyjdzie to efekty są naprawdę niesamowite i na pewno pozwoli nam to przez dłuższy czas nie zasnąć..


5

Studenci robią także mieszankę w stosunku 1:1 coli i kawy. Ja jednak po przygotowaniu tej mikstury i jej zapachu zrezygnowałem ze spożycia. Ale od osób robiących to, wiem, że efekt jest bardzo dobry.


6

Słuchaj muzyki. Jednak niech nie będzie to muzyka spokojna, która ułatwia sen. Poszukaj utworów o ostrzejszym brzmieniu. Najlepiej jeszcze załóż sobie słuchawki na uszy i zwiększ trochę głośność.


7

Nie siedź długo w jednym miejscu bezczynnie. Wstań, przejdź się po pokoju, przemyj twarz wodą. Napij się czegoś.


8

Nie usadzaj się w wygodnej pozycji. Zmieniaj często swoje położenie. Wygoda tylko przyciągnie sen :) a mamy przecież nie zasnąć.


9

Pamiętaj jednak, że przy używaniu zarówno efedryny, kofeiny, jak i innych specyfików będą one coraz słabiej oddziaływać na Twój organizm. Dlatego też nie należy stosować ich zbyt często.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.02.2011

Komentarze

Ciekawe porady:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 16:10:25

Sposób całkiem niezły,zwłaszcza dla tych którzy pracują:Kawa też jest dobrym sposobem.Ja nawet po małej filiżance wypitej po 17-tej nie zasnę do rana:)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-19 13:53:35

Jeżeli jest taka możliwość to ciekawym sposobem jest też wzięcie chłodnego prysznica. Działa otrzeźwiająco nie gorzej niż mikstury kaw i innych środków.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-01 11:53:12

tak napewno

Ostatnio zmieniony: 2011-04-04 20:34:18

Dobry sposób, jak nie zasnąć np. w pracy, kiedy nie ma nic do roboty, a trzeba siedzieć ;) Twoje pomysły są różnorodne i bardzo przydatne :)

Ostatnio zmieniony: 2011-04-04 17:17:40

Ze zdrowszych sposobów, szczególnie, gdy chcemy się dłużej uczyć polecam przekąski typu pomarańcze, migdały, marchewka, popijanie wody, przewietrzenie pomieszczenia, w którym przebywamy lub krótki spacer/inna lekka aktywność, choćby kilka pajacyków czy przysiadów. Choć najlepszym sposobem jest noworodek, nie zaśniesz choćbyś chciał ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-03 09:42:58

Zawsze trzeba znaleźć jakiś sposób, by nie zasnąć na stojąco. Porady bardzo przydatne.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-23 21:45:01