Jak nauczyć się szybko angielskiego?

Oczywiście żeby nauczyć się szybko języka najlepiej wyjechać do Anglii jednak nie każdy ma taką możliwość.

1

Ja polecam stronę www.bbclearningenglish.com gdzie można ściągać reportaże z wiadomości i różne ciekawe tematy. Wszystko jest wyjaśnione na stronie - każde słowo i wyrażenie. Jednak strona jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Jest to doskonały sposób nauki. Słuchając wszystko lepiej wchodzi do głowy. Ładowanie jest gratis. Od kiedy znalazłam ta stronę mój język angielski w znacznym stopniu się poprawił.


2

Najlepiej oczywiście jest słuchać angielskiego regularnie. Najlepiej postanowić sobie, że codziennie przeznaczy się choć chwilę na naukę chociaż np. pięciu słówek. Z doświadczenia wiem, że zawsze lepiej jest uczyć się regularnie i mniej słówek niż np .raz na miesiąc sterty materiału.


3

Ważne też przy nauce angielskiego są emocje. Jeżeli dany materiał zainteresował nas, wkurzył, rozśmieszył lub wzbudził jakiekolwiek emocje, jest wtedy bardzo wielkie prawdopodobieństwo, że słówka utrwalą się Nam łatwiej i trudniej wylecą z głowy. Na stronie www.bbclearningenglish.com możemy rzeczywiście znaleźć mnóstwo interesujących artykułów i rozmów. Oczywiście polecam też szukanie artykułów np. w internecie po angielsku o tym co nas interesuje,a potem ewentualnie tłumaczenie sobie niezrozumianych zwrotów. Polecam też pisanie sobie pamiętnika po angielsku z zapiskami ważnych dla Nas wydarzeń. Starajmy się przy tym włączyć nowe słówka, wyrażenia, idiomy, tak żeby kiedy będziemy wspominać historie, które Nam się wydarzyły, przy okazji będziemy przypominać sobie nowe słówka, które zapisalismy. Starajmy się używać przy tym słownika wyrazów bliskoznacznych, znanego też jako THESAURUS, tak żeby podstawowe słówka, które znamy wymieniać na te bardziej w stopniu zaawansowanym.


4

Oczywiście ważnym elementem nauki języka jest też czytanie książek angielskich. Polecam podkreślać lub spisywać na kartce nowe i ciekawe słówka lub wyrażenia, po to żebyśmy mogli po jakimś czasie do nich wrócić.
Jeżeli nie stać nas na zakup nowych książek, często w sklepach z używaną odzieżą sprowadzaną z Anglii książki angielskie można nabyć już nawet za 1 zł! A WIĘC DO DZIEŁA!!!!!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.01.2012

Komentarze

A może warto zapisac się do szkoły? Ja chodzę do speak up a do tego mam konwersacje online z lektorem na skype, bardzo mi sie one podobają.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 13:52:49