Jak nauczyć się słówek?

Jak nauczyć się słówek szybko i trwale. Demotywuje Cię sytuacja, nie możesz sobie przypomnieć, co oznaczało dane słówko, a wiesz, że uczyłeś się go kilka dni temu? Chciałbyś szybko nauczyć się tylu zwrotów i słów, aby móc ze zrozumieniem oglądać filmy obcojęzyczne? Poniżej znajduje się kilka porad, które pomogą Ci sprawić, że nie będzie miał problemów, aby zapamiętać słówka.

  • Chęci :)
1

Używaj wszelkiego rodzajów programów służących do nauki słówek. Bez problemu takowe można znaleźć w internecie. Jedne służą do nauki na komputerze, a z innych możemy korzystać za pomocą telefonu komórkowego. Druga opcja jest o tyle wygodna, że możemy się uczyć w każdej wolnej chwili.


2

Możesz stosować metodę zwaną mnemotechniką. Polega na skojarzeniu sobie obcego słówka ze słowem lub słowami polskimi, które brzmią podobnie, co obce słówko. Wytłumaczmy to na przykładzie. Angielskie słówko: house – oznacza dom, kojarzymy to ze szczekaniem psa, fonetycznie możemy to zapisać, jako „hał”. Wyobrażamy sobie psa broniącego domu swoich właścicieli przed złodziejem. Podsumowując: house -> pies szczekający -> złodziej -> dom.
Cały ten skomplikowany proces służy użyciu drugiej półkuli mózgu, która jest odpowiedzialna na obrazy. Dzięki temu proces zapamiętywania będzie kilka razy efektywniejszy.


3

Napisz sobie to, czego chcesz się nauczyć, na kartce, następnie powieś ja nad łóżkiem, nad biurkiem, w łazience, czy kuchni. Dzięki temu podczas wykonywania domowych czynności będziesz mógł co chwilę uczyć się, a następnie powtarzać określoną partię materiału. Staraj się zmieniać kartki raz dziennie.


4

Pamiętaj o właściwej organizacji swojej nauki. Wyznacz sobie odpowiednią do swoich możliwości i ambicji ilość słówek, których będzie chciał się nauczyć jego dnia. Z czasem, gdy zapamiętywanie będzie Ci przychodziło coraz łatwiej ilość możesz zwiększać. Ucz się w dni robocze, a weekend pozostaw na odpoczynek i powtórkę.


5

Aby zapamiętać słówka na zawsze, musisz je powtarzać. Pierwsza powtórka powinna mieć miejsce w ciągu 24 godzin od nauczenia się słówek. Kolejna po tygodniu, następna po miesiącu, a ostania po pół roku. Wtedy powinieneś pamiętać słówka forever. : )


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.03.2011

Komentarze

Ciekawe:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 16:14:49

wow

Ostatnio zmieniony: 2011-03-22 19:15:24

u m nie najlepszy efekt daje metoda z punktu 3

Ostatnio zmieniony: 2011-03-21 17:56:47

wow

Ostatnio zmieniony: 2011-03-21 15:31:09