Jak nauczyć się nowych, angielskich słówek za pomocą fiszek?

Nauka nowych, nieznanych słówek w języku angielskim to zmora dla wielu nowych uczniów. Jak możemy sprawić, żeby ten proces stał się przyjemniejszy i zajmował mniej czasu? Korzystajmy z fiszek! Są to kolorowe karty, pomagające w procesie powtórek, czy też przyswojenia nowego słownictwa. W tej poradzie przedstawię 3 sprawdzone metody nauki za pomocą fiszek.

1

Fiszki online – ucz się gdziekolwiek zechcesz!

Dzięki stronie internetowej http://fiszokteka.pl możemy poznawać nowe słówka w każdym miejscu na świecie. Dużą zaletą portalu jest prosta obsługa i ogromny zbiór fiszek (nie tylko do nauki języków obcych – dostępne są także inne przedmioty szkolne). Po założeniu konta (trwa to mało czasu, podajemy tylko adres e-mail), nasz postęp nauki będzie monitorowany, co jest dużym plusem. Warto spróbować.


2

Fiszki na komputer stacjonarny – program Anki

Jeżeli nie satysfakcjonuje nas internetowa forma nauki, polecam program Anki. Można go pobrać ze strony internetowej http://ankisrs.net/. Instalacja programu, a także jego integracja z systemem nie trwa długo. Plusem też jest dostępność aplikacji na różne platformy (Windows, Mac, Linux, czy też systemy mobilne takie jak Android, iOS). Aplikacja posiada własny zbiór fiszek, ciągle aktualizowany przez społeczność. My także możemy tworzyć własne takie fiszek. Możemy planować powtórki, oglądać wykresy postępów, generalnie mamy duży wpływ na proces naszej nauki. Brakuje tylko opcji przypominania o nowej lekcji po starcie komputera.


3

Fiszki wykonanie własnoręcznie – sposób tradycyjny, ale jak skuteczny!

Jesteś tradycjonalistą i wolisz sprawdzone rozwiązania? Najlepiej będzie, gdy stworzysz własne fiszki. Dowolny edytor tekstowy taki jak Word, czy też OpenOffice Writer ułatwi ten proces. Plusem jest to, że masz ogromny wybór dziedzin i tematów, a także układu, kolorów kart. Ważne jest też to, że w trakcie szukania nowych zwrotów i słówek, łatwo wejdą Ci one w pamięć i ich zapamiętanie będzie dużo łatwiejsze.
Nie pozostaje mi nic innego, niż życzyć Ci powodzenia :) !


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Zobacz też:

  • Jak podszlifować swój angielski? http://www.zaradni.pl/porada/8954,jak_podszlifowac_swoj_angielski

  • Jak zwiększyć swoje szanse na wygranie aukcji Allegro? http://www.zaradni.pl/porada/8957,jak_zwiekszyc_swoje_szanse_na_wygranie_aukcji_allegro


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.06.2012

Komentarze

Piszesz: "Aplikacja posiada własny zbiór fiszek, ciągle aktualizowany przez społeczność" Możesz powiedzieć, gdzie są te zbiory?

Ostatnio zmieniony: 2012-12-09 11:41:01