Jak nauczyć się angielskiego?

Język angielski w obecnych czasach stanowi przepustkę do osiągnięcia międzynarodowej kariery, do znalezienia może nieco ambitniejszej pracy w kraju, czy też do swobodnego komunikowania się z obcokrajowcami, będąc chociażby na wakacjach. W zasadzie korzyści jest cała masa więc, w zasadzie nic nie powinno stać na przeszkodzie do rozpoczęcia nauki tego bardzo popularnego i przydatnego języka.

1

Uważam, że podstawą w nauce języka są słówka. Wiele jest szkół, które proponują rozmaite techniki i metody nauki, lecz ostateczną decyzję co do sposobu i trybu nauki podejmuje "uczeń". Kilkadziesiąt procent zdań wypowiadanych wypowiadanych po angielsku zamyka się w kilku tysiącach słówek.
Wniosek z tego taki, iż najszybszą metodą do zrozumienia jak największej ilości wypowiedzi (słownej bądź pisemnej) po angielsku jest nauczenie tych słówek. Wystarczy troszkę poszperać po internecie i nie powinno większych problemów ze znalezieniem listy najpopularniejszych słówek i zwrotów.


2

Nauka powinna być "wielowymiarowa", tzn. urozmaicana. Należy się uczyć poprzez fiszki, czytanie tekstów, rozwiązywanie zadań, słuchanie nagrań itp.


3

Warto przynajmniej raz na jakiś czas spotkać się z osobą, która swobodnie posługuję się językiem angielskim, ponieważ praktyczne użycie języka sprawia z reguły największe trudności kursantom, a rozmowa w obcym języku pozwala przełamywać barierę językową.


4

Reasumując: na pewno warto uczyć się języka angielskiego i otworzyć przed sobą nowe horyzonty. Jeżeli mamy ograniczone środki finansowe, można uczyć się samemu, ale tak jak pisałem - przynajmniej raz na jakiś czas powinno się skorzystać z pomocy lektora.
Powodzenia w nauce:-)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.11.2010

Komentarze

a ja lubię ten język i chciałabym się doszkolić, a najlepiej wyjechać właśnie do Anglii i tam się go nauczyć w praktyce

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 23:23:05

Nie lubię języka angielskiego, ale mam świadomość, że jest to język bardzo przydatny :-D

Ostatnio zmieniony: 2011-03-24 11:29:59

Nauka języków jest bardzo potrzebna i wymagana w większości firm. Dla samego siebie również to jest ważne. Otwiera drogę do sukcesu.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-26 16:57:18

To prawda nauka języków obcych otwiera przed nami wiele możliwości, poznanie innej kultury dostanie lepszej pracy, zagraniczne znajomości. Według mnie dobrze jest wybrać się najpierw na intensywny kurs, a potem wyjechać na jakiś czas do Anglii by nauczyć się komunikacji z lokalnymi ludźmi. Ostatnio widziałam całkiem ciekawy program w szkole Axon, stosują tam wszelkiego rodzaju urządzenia by zajęcia była jak najbardziej interaktywne jak autonagrywanie się.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-17 13:43:40