Jak napisać licencjat: jak wybrać temat?

Każdego roku tysiące studentów stoi przed wielkim problem jakim jest napisanie licencjatu. To pierwsza samodzielna praca. Warto dołożyć wszelkich starań, aby nasze dzieło było atrakcyjne merytorycznie i wizualnie. Pokażę Ci, jak w kliku prostych krokach można wybrać odpowiedni dla siebie temat. Nawet nie wiesz, jakie to proste!

  • odrobina dobrych chęci:)
1

Po pierwsze zastanów się, dlaczego wybrałeś taki kierunek studiów? Nawet jeżeli wybrałeś ten najmniej chciany przez siebie, to jednak Twój wybór musiał być czymś podyktowany. Następnie, gdy już odpowiesz sobie na to pytanie, zadaj sobie kolejne. Co mnie najbardziej zaciekawiło na tych studiach? Może jakiś przedmiot, może nawet konkretny temat. Masz? Ok. Teraz muszę Cię niestety zmartwić. Temat pracy najlepiej jest wybrać sobie samemu. Jak pewnie wiesz, albo dowiesz się już wkrótce, istnieje możliwość pisania pracy na temat przez siebie wybrany. Taką chęć trzeba zadeklarować jednak będąc jeszcze na drugim roku. Co Ci daje własny temat? Po pierwsze, większą swobodę działania. Po drugie, skoro wybrałeś taki a nie inny temat, interesuje Cie on, być może masz dużo do powiedzenia o nim. Świetnie! Najgorsze masz już za sobą:)


2

Następnym bardzo ważnym krokiem, jest weryfikacja swoich wiadomości. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, odwiedzając bibliotekę uczelnianą. Wiele uczelni wyższych ma już dostęp do internetowych wersji czasopism branżowych, w których znajdziesz najświeższe informacje. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Warto dokonać wyboru tematu wcześniej, aby mieć czas na spokojne wyszukanie literatury. Po drugie, wpadnij na konsultacje do zakładu bądź katedry, w której chcesz pisać pracę. Możesz uzyskać dużo cennych wskazówek dotyczących formy pracy i rodzaju wymaganej literatury. Niektórzy nauczyciele akademiccy mogą nie uznawać artykułów poglądowych, lecz tylko oryginalne.


3

Teraz najważniejszy punkt! Skup się! Masz za sobą pobieżną analizę literatury oraz swoje wcześniejsze wiadomości. Robisz się powoli ekspertem z tematu swojej pracy licencjackiej. Masz minutę!
Opowiedz mi, o czym będziesz pisać, w taki sposób, abym nie miał problemu ze zrozumieniem tematu.
...
Świetnie! Jeżeli ten punkt nie sprawił Ci problemu to masz idealnie dobrany temat.
Powodzenia!!!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.04.2012

Komentarze

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 09:31:47