Jak mogłoby wyglądać dobre zakończenie bajki "Dziewczynka z zapałkami"?

Każdy z nas wie, iż bajka ta Andersena ma smutne zakończenie. Dziewczynka umiera nie sprzedając ani jednej zapałki. Idzie do swej babci do nieba, gdzie nie czuje zimna i strachu. Wyobraźnia jednak podsuwa nam inne zakończenie, bo chcemy uwierzyć, iż życie dziewczynki nie kończy się tak tragicznie. Przedstawiam w tej poradzie trzy dobre zakończenia.

1

..... Dziewczynka jest bardzo zmarznięta, nie czuje już z zimna rąk, ale wtem podchodzi do niej kobieta i kupuje wszystkie zapałki. Kobieta ma towarzysza, który bierze nieprzytomną już prawie z zimna dziewczynkę na ręce i zabiera ją do domu. To bardzo zamożni ludzie o dobrym sercu, którzy adoptują dziewczynkę. Kochają ją jak swoje dziecko i odtąd nigdy już ona nie zaznaje biedy i nędzy.


2
zmarznięta i bosa... zmarznięta i bosa...

..... Dziewczynka już powoli usypia - traci przytomność, ale nagle budzi się. Jest już w ciepłym pokoiku, w kominku pali się ogień, a na stole stoi ciepły rosół. Nie śni, to realny świat. Poczuła to, gdy ktoś polizał ją w rękę - to pies.Do pokoju weszła staruszka, która okazała się jej daleką ciocią i przypadkiem przechodziła w ten mroźny dzień obok zmarzniętej dziewczynki, postanowiła jej pomóc. Była samotna, ale bogata. Odtąd samotność kobiety znikła, a los dziewczynki się odmienił.


3

.....Dziewczynka wytrwale stoi z zapałkami i ludzie zaciekawieni przystają i kupują. Dają jej dużo pieniędzy, bo widzą, iż jest biedna. Ktoś przyniósł jej ciepłe buty, płaszcz i śliczną czapkę. Było jej cieplej i wkrótce sprzedała wszystkie zapałki. Miała też sporo pieniążków, jej sakiewka była pełna pieniędzy. Ruszyła zatem w powrotną drogę do domu. Rodzice się ucieszyli - zrobili zakupy, a pieniędzy w sakiewce zamiast ubywać - wciąż było tyle samo. Tak już zostało - rodzina dziewczynki żyła w zgodzie, nie zaznała już nędzy, a dziewczynka wyrosła na dobrą kobietę.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.02.2013

Komentarze

fakt - smutna bajka

Ostatnio zmieniony: 2013-04-11 17:05:07

to smutna baśń, która wzrusza... dlatego Ta propozycja...Dziewczynki z zapałkami wciąż są , ale trudno nam je dostrzec,....... dziękuję -pozdrawiam serdecznie:-)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-25 17:34:52

ooo coś innego:), fajnie:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-25 17:15:21

Bardzo interesujące:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 18:34:39