Jak dobrze wypaść na egzaminie?

Egzaminy przyprawiają o ból brzucha tak uczniów, jak i studentów. Trzeba się więc odpowiednio przygotować, aby stawić czoło temu wyzwaniu jakim niewątpliwie jest każdy egzamin.

  • Opanowany materiał wymagany na egzaminie
  • Wypoczęty umysł i ciało
  • Dobre nastawienie
  • Koncetracja
1

Przed podejściem do egzaminu trzeba oczywiście odpowiednio przygotować się do tego merytorycznie. Opanowanie materiału obowiązującego na egzamin jest niezbędnym warunkiem powodzenia. Równie istotne jest jednak także i nasze podejście do egzaminu.


2

Bądź w dobrej kondycji fizycznej w dniu egzaminu. Niezbędna jest odpowiednia ilość snu, która sprawia że ciało i umysł są odświeżone. Dobrze jest również zjeść coś lekkostrawnego przed egzaminem, podchodzenie do egzaminu na czczo jest bardzo ryzykownym posunięciem i może negatywnie wpłynąć na naszą umiejętność skupienia się.


3

Uważnie czytajmy pytania egzaminacyjne, jakie otrzymamy. Zwróćmy szczególną uwagę na właściwy sens tych pytań. Wiele studentów traci punkty ponieważ niewłaściwie zrozumieją treść pytania. Upewnijmy się więc, że zrozumieliśmy zadane nam pytanie i piszemy dokładnie na ten temat.


4

Jeśli w trakcie egzaminu, pisania odpowiedzi na jedno z pytań przypominają nam się kwestie związane z tematem egzaminu koniecznie je zanotujmy. Możemy łatwo tego rodzaju szybkie przypomnienia zapomnieć i nie móc już ich wykorzystać do dalszej pracy.


5

Nie czekajmy z rozpoczęciem pisania pracy na przypływ wspaniałego konceptu. Po prostu zacznijmy pisać, a jak tylko przelejemy pierwsze myśli na papier cała praca zacznie powoli nabierać sensu i tworzyć jednolitą całość.


6

opis porady


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.07.2009

Komentarze