Dlaczego warto wybrać się na studia podyplomowe?

Od jakiegoś czasu Polacy coraz chętniej wracają na uczelnie. Na powrót decydują się nie tylko Ci, którym kilka lat temu nie udało się zdobyć upragnionego tytułu inżyniera i magistra, ale także osoby mogące pochwalić się dyplomem studiów wyższych. Tzw. „podyplomówki” od dekady zyskują coraz więcej słuchaczy. Zastanawiasz się skąd to zainteresowanie? A może sam myślisz o zapisaniu się na jeden z kierunków? Poniżej podpowiadamy dlaczego warto wybrać się na studia podyplomowe.

1

Podniesienie kwalifikacji zawodowych

Podniesienie kwalifikacji zawodowych

Jednym z najczęstszych powodów podjęcia nauki na studiach podyplomowych jest chęć podniesienia kwalifikacji zawodowych. Rosnąca konkurencja na rynku pracy oraz rozwój gospodarczy i odgórne zmiany powodują, że każdy pracownik, bez względu na wiek i branże w której pracuje, musi stale się dokształcać. A studia podyplomowe to jeden z lepszych sposobów na to. Dlaczego? W krótkim czasie – nauka najczęściej trwa przez dwa semestry (rzadziej trzy) – można zdobyć wiedzę na temat nowego lub coraz popularniejszego zagadnienia. „Podyplomówki” to też szansa dla osób, które myślą o awansie zawodowym – posiadając wiedzę z nowatorskich rozwiązań lub najnowocześniejszych technologii na pewno zyskają w oczach pracodawców.


2

Szansa na pracę w przyszłościowym zawodzie

Od kilku lat pracujesz na jednym stanowisku, ale czujesz że to nie do końca dla Ciebie? Pamiętaj, że zapisując się na studia podyplomowe, np. w http://www.zpsb.pl, możesz bardzo szybko zdobyć uprawienia do wykonywania zupełnie innego zawodu. I tak, filolodzy mają okazję do nabyć kompetencje menadżerskie, a nauczyciele mogą dowiedzieć się więcej na temat pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Studia podyplomowe to także rozwiązanie dla osób, które widzą swoją przyszłość w tzw. nowych zawodach. Niewiele uczelni oferuje studia licencjackie lub magisterskie w całości poświęcone takim zagadnieniom jak promocja marki, public relations, content management, copywriting czy social media. Zupełnie inaczej jest na „podyplomówkach”. Uczelnie na bieżąco analizują sytuację na rynku pracy, dzięki czemu w ofercie nie brakuje takich kierunków jak zarządzanie w opiece zdrowotnej, social media i e-marketing, coaching i mentoring, które odpowiadają zapotrzebowaniu na specjalistów.


3

Rozszerzenie sieci kontaktów zawodowych

Studia podyplomowe mają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – są okazją do poznania osób, które na co dzień wykonują podobny zawód. To pozwala na rozszerzenie sieci kontaktów zawodowych, a tym samym zyskanie kontaktu do osób, które w przyszłości mogą zaproponować Ci lepszą pracę lub zarekomendują Cię znajomym albo szefom. Wybierając uczelnię, na której wykładają praktycy – nauczyciele, przedsiębiorcy, urzędnicy – poznasz specjalistów z dziedziny, w której działasz na co dzień oraz dowiesz się nieco więcej na temat jej rozwoju w Twoim regionie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.07.2017

Komentarze