Wartość samochodu na sprzedaż - jak wycenić auto?

Żeby korzystnie dla siebie wycenić samochód musimy znać jego realną wartość. W tym celu warto jest pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

1

Na co zwrócić uwagę przygotowując wycenę samochodu?

Na co zwrócić uwagę przygotowując wycenę samochodu?

Wiadome jest, że używany samochód traci na swojej wartości, jednak jego ogólna cena przy sprzedaży zależy od wielu czynników. Szacuje się, że po około trzech latach wartość samochodu z salonu spada o połowę. Przy czym warto się tym nie zniechęcać, ponieważ możemy wciąż sprzedać je za niemałą kwotę, jeżeli będzie utrzymywane w dobrym stanie. 
Profesjonalna wycena auta będzie związana z takimi informacjami jak:
• marka samochodu
• rocznik produkcji
• stan techniczny pojazdu 
• przebieg
• wyposażenie
• bezkolizyjność
• informację, czy byłeś pierwszym właścicielem
Każdy z tych podpunktów będzie miał wpływ na wyższą wartość samochodu lub jej obniżenie. 
Pamiętajmy też by nie dawać zbyt wysokiej ceny. Zawyżona wycena auta odstraszy klientów i możemy spotkać się z dużo mniejszym zainteresowaniem. Ważne jest by dobrze wyważyć nasze oczekiwania z możliwościami, które możemy osiągnąć. Zobacz, co należy zrobić żeby satysfakcjonująco zyskać na sprzedaży samochodów.


2

Sposoby wyceny auta na sprzedaż

Zastanawiasz się jak wycenić auto na sprzedaż? Wycena samochodu może zostać przeprowadzona na kilka sposobów.
Najpopularniejszą z nich jest skorzystanie z przeglądarek, które zawierają w sobie ogłoszenia zbycia pojazdu. Jest to jednak dość skomplikowane ze względu na dużą ilość informacji, które muszą się ze sobą zgadzać. Problem pojawia się również w przypadku, kiedy chcemy sprzedać samochód mniej znanej marki. Raczej nie znajdziemy dwóch takich samych aut, których stan moglibyśmy całkowicie ze sobą porównać i w ten sposób otrzymać pełny obraz tego jaka jest ich cena.
Kolejną metodą jest oszacowanie obecnej wartości na podstawie naszego AC, w którym ubezpieczyciel określał jego cenę. W tym przypadku trzeba brać pod uwagę fakt, że podczas określania ubezpieczenia cena pojazdu jest z reguły zawyżana. W rzeczywistości może być mniejsza, tak samo jak jej wartość spada podczas codziennego użytkowanie i eksploatacji. 
Używane auto może być źródłem dużego zastrzyku gotówki, jeżeli będziesz wiedział co jest najważniejsze w wycenie samochodu. Wejdź na stronę https://www.wowpolisa.pl/ i poznaj przydatne porównywarki OC oraz AC, które pomogą ustalić wartość Twojego samochodu.


3

Profesjonalnie określona wartość samochodu na sprzedaż

Wycenę przeprowadzają również wyspecjalizowane firmy. Podczas profesjonalnej wyceny brane są pod uwagę wszystkie wytyczne wymienione w pierwszym rozdziale artykułu. Tego typu wycena może zostać przeprowadzona za pomocą specjalizującego się w tym serwisu internetowego lub przez osobę zajmująca się zawodowo wycenami.
W przypadku serwisu internetowego, podajemy na stronie wszystkie potrzebne dane samochodu. Następnie na podstawie tych informacji strona przeszukuje ogólne statystyki i daje nam szacunkową wartość. 
Wycena przez profesjonalistę to dodatkowy wydatek dla naszej kieszeni, jednak tym sposobem otrzymujemy bardzo rzetelną ocenę, która może być mocnym argumentem dla kupującego. Opinia ta poświadcza faktyczny stan auta oraz jego wartość.
Specjalisty najlepiej jest szukać pośród niezależnych firm, które nie zajmują się równocześnie pośredniczeniem w sprzedaży. Komisy mogą próbować zaniżyć cenę, by potem móc też zarobić, kiedy będziemy korzystać z ich usług. 
Sprzedaż starego samochodu musi być poprzedzona o wycenę pojazdu. Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla kupującego jak i sprzedawcy. Jeżeli jednak chcemy zarobić musimy pamiętać w taki sposób podkreślić wartość naszego samochodu.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.07.2023

Komentarze