Sprzedajesz samochód? Przegląd możliwości portali z ogłoszeniami motoryzacyjnymi

W ostatnim czasie na rynku portali z ogłoszeniami motoryzacyjnymi sporo się dzieje. Na popularności zyskuje nowy portal – innowacyjna giełda ogłoszeń motoryzacyjnych Samochody.io. Przy okazji postanowiliśmy zrobić mały przegląd rynku portali motoryzacyjnych.

1

Czy cena ma znaczenie?

Czy cena ma znaczenie?

Cena ogłoszenia w porównaniu do ceny samochodu wydaje się bardzo niska. Ale po co przepłacać? Zdecydowanie najdroższym portalem jest Otomoto. Dodanie ogłoszenia kosztuje tam 29,99 złotych brutto, a przy płatności przez SMS nawet 49,20 zł brutto. Sporo tańsza jest Gratka. W porównaniu z cenami „tradycyjnych” portali ogłoszeniowych cena dodania ogłoszeni do Samochody.io wydaje się być atrakcyjna – to 9,99 zł brutto.


2

Popularność poszczególnych portali z ogłoszeniami

Najpopularniejszym portalem (pod względem ilości odwiedzających) jest Otomoto. Dodatkową korzyścią z dodania ogłoszenia do tego portalu jest jego połączenie z Allegro. Jednak wiele osób poszukuje auta w różnych portalach, dlatego zdecydowanie niekorzystne jest dodanie ogłoszenia tylko do jednego z nich. Poza tym, w mniejszym portalu nasze ogłoszenie jest bardziej wyróżnione i nie zaginie w setkach innych, podobnych ogłoszeń. Już widać, że warto próbować i dodać ogłoszenie także do innych, nowszych portali. Innowacyjne ogłoszenia motoryzacyjne Samochody.io w takim kontekście zdecydowanie zyskują na popularności. Portal szybko się rozwija, coraz więcej osób dodaje tam ogłoszenia – dlatego warto spróbować także tam dodać ogłoszenie.


3

Kryteria wyszukiwania

Im lepsze filtry wyszukiwania, tym większa szansa, że znajdziemy samochód dostosowany do naszych potrzeb. Portal Samochody.io ma bardzo przyjazną wyszukiwarkę w każdej z kategorii – także tych specjalistycznych. Przykładowo w kategorii samochodów ciężarowych można szukać po normie emisji spalin, ładowności europalet (ilość sztuk), cysternach pojemności komór. Natomiast w maszynach rolniczych wyszukamy ich po motogodzinach. Dodatkowo wybór ułatwiają sugestie podpowiadające wybór. Tego typu rozwiązanie jest unikalne na rynku, przydatne wyspecjalizowanym kupcom.


4

Funkcjonalności

Wszystkie portale motoryzacyjne mają dość zbliżone funkcjonalności. Niektóre z nich oferują aplikację mobilną. Liderem na tym jest także Otomoto, które ma najlepsze oceny swojej aplikacji w Google Play. Natomiast większość kupujących wciąż wyszukuje ogłoszenia motoryzacyjne w tradycyjny sposób, nie poprzez komórkę.


5

Podsumowując – nie ograniczajmy się!

Na rynku ogłoszeń motoryzacyjnych panuje zacięta konkurencja. Nowym i szybko rozwijającym się graczem jest portal Samochody.io, który odwiedza coraz więcej internautów. Podsumowując, jeżeli naprawdę zależy wam na korzystnej sprzedaży auta – warto spróbować!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.03.2017

Komentarze