Przygotowanie auta do sprzedaży. Jakich kosmetyków użyć?

Kupujący nowy samochód zawsze zwraca uwagę na stan karoserii i wnętrza pojazdu. Kondycja tych poszczególnych elementów to według wielu najlepszy sposób, by stwierdzić czy właściciel samochodu regularnie mył samochód. Które kosmetyki warto posiadać, by jak najlepiej przygotować auto do sprzedaży?

1

Zacznijmy od tego, gdzie najlepiej kupić kosmetyki samochodowe. Najtaniej i największy wybór preparatów kosmetycznych do aut dostępny jest online. Za przykład można podać kosmetyki samochodowe w iParts.pl, gdzie w atrakcyjnych cenach znajdziemy multum wysokiej jakości kosmetyków do aut od najlepszych, znanych na całym świecie marek.


2

Czym usunę uporczywe zabrudzenia karoserii?

Fakt, że lakier wygląda na zadbany z odległości kilku metrów, nie oznacza wcale, że nie posiada on żadnych skaz. Do takich można z kolei zaliczyć bardzo trudne do usunięcia pozostałości po asfalcie, żywicy czy też smole. Po podejściu do auta bliżej wszystko powoli rzuca się w oczy a kupujący zauważa pierwsze mankamenty pojazdu.Kiedy mycie szamponem nie pomaga warto kupić glinkę. To innowacyjny kosmetyk do mycia samochodu, który posiada doskonałe cechy ścierne, które będą nieocenione przy zbieraniu zabrudzeń. Brud pozostaje przyklejony do glinki a po jej pozbyciu się automatycznie opuszcza samochód. Trzeba jednak uważać, bo glinka to bardzo agresywny dla lakieru preparat. Przed jej użyciem warto spryskać lakier quick detailerem, co pozwoli nieco zmniejszyć tarcie podczas czyszczenia.


3

Co jeśli nie mam czasu na woskowanie i polerowanie?

Gdy brak nam czasu na woskowanie lub polerowanie karoserii, to warto wykorzystać kosmetyki samochodowe zwane quick detailerami. To uniwersalne preparaty, których rola polega na delikatnym czyszczenia oraz nabłyszczaniu lakieru. Ponadto quick detailer zabezpiecza lakier dzięki polimerom i woskom, które znalazły się w jego składzie.


4

Kosmetyki do czyszczenia felg. Czy warto?

Felgi, szczególnie te aluminiowe, to kolejny ozdobny aspekt pojazdu, na który zwróci uwagę zainteresowany kupiec. Ponadto ich stan także świadczy w jaki sposób eksploatowany był samochód. Dobrym pomysłem będzie więc zakup preparatów do czyszczenia felg samochodowych, które pomogą przywrócić im blask.Uwaga: Podczas czyszczenia felg nie sposób zauważyć, że czyszczenia wymaga także każda z opon samochodowych. Przywrócenie ich żywego koloru wcale nie jest takie trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości środek nabłyszczający do opon, który dodatkowo zakonserwuje gumę. Preparat taki kupimy już za około 15 złotych.


5

Czym wyczyścić tapicerkę samochodu?

Kiedy klient, który jest zadowolony z przyjemnej estetyki pojazdu na zewnątrz, będzie chciał zajrzeć do środka. Dlatego przed sprzedażą samochodu, należy skupić się na doprowadzeniu do jak najlepszej kondycji wnętrza pojazdu. Trzeba pozbyć się plam na tapicerce i wyczyścić kokpit. I tu należy skorzystać z pomocy specjalistycznych preparatów np. od firmy Sonax, dzięki którym wyczyścimy i nadamy nowe życie zarówno tekstylnym, jak i skórzanym tapicerkom.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.09.2017

Komentarze