Ogrzewanie postojowe do auta osobowego – kiedy warto?

Bardzo często systemy ogrzewania postojowego kojarzone są z samochodami używanymi do pracy, na przykład z modelami dostawczymi, minibusami, taksówkami. Jednak nowoczesne webasto, czyli ogrzewanie postojowe można zamontować też w samochodzie osobowym używanym prywatnie. Kiedy warto się na to zdecydować?

1

Kiedy warto zamontować webasto w aucie?

Kiedy warto zamontować webasto w aucie?

Webasto to rodzaj systemu, za pomocą którego można ogrzać wnętrze pojazdu, a dodatkowo także zadbać o ogrzanie silnika oraz innych układów wtedy, gdy za oknem pojawia się niska temperatura.
Systemy ogrzewania postojowego są dzisiaj dostępne w wielu wariantach i można zamontować je w niemalże każdym samochodzie. Właśnie dlatego takiej inwestycji myśli też coraz więcej właścicieli aut prywatnych, osobowych.
Najczęściej montaż ogrzewania postojowego polecany jest w poniższych przypadkach:
celem jest większy komfort dla kierowcy oraz dla jego pasażerów, ponieważ jazda może rozpocząć się w nagrzanym już samochodzie
w samochodzie przewozi się małe dziecko i chce mu się zapewnić najlepszą ochronę przed chłodem
samochód parkowany jest na zewnątrz, dlatego przed jazdą konieczne jest odgarnianie z niego śniegu oraz usuwanie lodu, pojawiają się też problemy z rozruchem silnika
często korzysta się z zimowych wyjazdów, na przykład na narty, górskie wędrówki
Jak widać, ogrzewanie postojowe może sprawdzić się w wielu przypadkach, dlatego też może być ono dobrym zakupem dla rodziny, sportowca, a także dla każdego, kto po prostu docenia wygodę.


2

Jaki rodzaj ogrzewania postojowego wybrać?

Do samochodów osobowych można wybrać różne ogrzewania postojowe, dlatego też duże znaczenie ma zapoznanie się z dostępnymi wariantami przed zakupem.
Najczęściej ogrzewanie to dzielone jest na dwie główne kategorie, czyli na ogrzewanie, które jest suche oraz mokre.
Suche ogrzewanie postojowe jest wygodniejsze w montażu, ponieważ nie wymaga ono podłączania do układu chłodzącego pojazdu. W tym przypadku stosowane są specjalne rodzaje nadmuchów, które montowane są w pojazdach. Takie ogrzewanie może być zasilane z gniazdka w garażu. Dostępne są także systemy wykorzystujące energię z akumulatora samochodowego.
Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z mokrego ogrzewania postojowego. Jest ono bardziej wymagające w montażu, ponieważ trzeba podłączyć je do układu chłodzącego. Daje ono jednak większą efektywność. Takie ogrzewanie zasilane jest przede wszystkim spalanym paliwem, dlatego można korzystać z niego w dowolnym miejscu, co również jest jego dużym atutem.
Więcej informacji o oferowanych rodzajach ogrzewania można znaleźć już teraz w internecie.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.09.2022

Komentarze