Kilka praktycznych porad o wyborze opon

Wielu kierowców o oponach samochodowych przypomina sobie dwa razy w roku w okresie sezonowej wymiany kół. Gdy na dworze nieśmiało pojawiają się pierwsze śniegowe płatki, serwisy zajmujące się wymianą ogumienia przeżywają oblężeni.

1

Jeżeli chcemy wymienić opony w popularnym warsztacie położonym w dogodnej lokalizacji, musimy już wcześniej zarezerwować termin, gdyż w innym razie będzie trzeba poczekać z wymianą kilka dni. Podobnie jest także wczesną wiosną, kiedy to właściciele samochodów zdejmują zimowe opony, zastępując je letnimi odpowiednikami. Także wtedy wielu kierowców dowiaduje się, że dla ich bezpieczeństwa i komfortu należałoby wymienić gumy na nowe.


2

Co z cenami? Poza sezonem taniej!

Oczywiście wzmożony popyt powoduje, że ceny usług i opon w obleganych serwisach nie należą do najniższych. Poza sezonem to samo ogumienie można kupić znacznie taniej. Okresowa wymiana kół (fachowcy są zgodni, że lepszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów felg, na zimę mogą być stalowe, na lato aluminiowe) powoduje, że właściciele aut wcześniej niezainteresowani tematem, poszukują informacji o godnych polecenia oponach.


3

Czy ufać rekomendacjom mechaników?

Czy ufać rekomendacjom mechaników?

Często więc polegają na wiadomościach uzyskanych od mechaników zatrudnionych w serwisach. Jak łatwo się domyślić, ich opinie nie muszą być rzetelne i zgodne z prawdą. Sprzedawca chętniej poleci średniej klasy opony niż te naprawdę dobre, o ile na tych pierwszych może liczyć na wyższą marżę. Dlatego też przed wizytą u wulkanizatora, warto rozeznać się nie tylko w cenach, ale także zapoznać się z zawartością artykułów i testów dostępnych w prasie motoryzacyjnej lub na stronie Oponeo.pl.


4

Czy zaufać znanej marce?

Czy znany i szeroko reklamowany producent rzeczywiście wytwarza wysokiej klasy opony? Czy opony segmentu budżetowego bądź produkty z dalekowschodnich fabryk gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa? Jak z trwałością — na ile tysięcy kilometrów starczy nowy komplet ogumienia? Opony uniwersalne — fakty i mity — czy sprawdzają się w naszym klimacie? To wiele pytań, na które nie ma łatwiej odpowiedzi. Zazwyczaj markowe opony wypadają lepiej w testach niż budżetowe, chociaż zdarzają się od tej reguły wyjątki.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.06.2014

Komentarze