Kaski motocyklowe dopasowane do potrzeb - o czym pamiętać?

Kompletowanie wyposażenia każdego szanującego się motocyklisty z reguły zaczyna się od wyboru kasku. To właśnie jego dobór pochłania najwięcej czasu i energii. Zwłaszcza, jeśli nie do końca wiadomo na który typ postawić. Warto więc zapoznać się z ich szczegółową specyfikacją, by dostosować model do swoich potrzeb i upodobań.

1

Wiele możliwości

Wiele możliwości

Oferta dostępnych na rynku kasków jest niezwykle szeroka. W samym sklepie moto-tour.com.pl znajdziemy ich kilkaset. Zanim więc wpadniemy w szał zakupów i skupimy się na designie, wróćmy na chwilę do konkretów.To, że motocykl motocyklowi nierówny jest oczywiste. To, że do każdego rodzaju jednośladowej jazdy wymagany jest inny rodzaj kasku – też wiadomo. Często w przypadku zbliżonej użyteczności danych kasków, zarówno świeży motocyklista, jak i doświadczony weteran szos, mogą zastanawiać nad wyborem idealnego garnka. Bez względu na wszelkie okoliczności, wygląd czy też staż na drogach – kask ma chronić głowę. To banalne i podstawowe zadanie. Oprócz tego potencjał dobrego kasku ogniskuje się przy innych parametrach, np. wygodzie użytkowania.


2

Kask szczękowy czy integralny?

Kask szczękowy czy integralny?

Jeśli nie jesteś motocyklistą ściśle pasującym do tylko jednej, książkowej kategorii, a Twoich zamiłowań nie ogranicza ani teren ani prędkość to z pewnością staniesz przed dylematem: czy wybrać kask szczękowy z ruchomym elementem i blendą, czy zabudowany kask integralny.W powszechnej opinii kask integralny ocenia się jako bezpieczniejszy i lepiej tłumiący hałas. Dzięki monolitycznej budowie jest lżejszy. W związku z tym odczuwalne trzymanie się głowy jest większe. To z kolei wpływa na podkręcenie poziomu amortyzacji.Szczękowce to modele cięższe. Zaliczają zniżki osiągów w poszczególnych rankingach, głównie ze względu na swoją konstrukcję. Ale ta sama konstrukcja ma zalety na płaszczyznach komfortu. Tak więc jeśli często jeździsz po mieście i stojąc na czerwonym świetle lubisz pociągnąć łyk wody bez zdejmowania kasku, będziesz bardziej zadowolony z tego typu.W czym cała filozofia? W tym, że reguły ustalasz sam. Jeśli śmigasz na długich trasach, a przystanki są na tyle rzadkie, że ściąganie intergrala nie stanowi problemu to pójdź w tę stronę. Jeśli uprawiasz turystykę motocyklową, albo chcesz tankować lub pisać sms jedynie z podniesioną szczęką, możesz spróbować szczękowca.Uwaga na wszelkie nadinterpretacje! Każdy rodzaj kasku możesz doposażyć. W związku z tym, takie rzeczy jak noszenie okularów albo nadpotliwość nie muszą wpływać na wybór kasku. Gadżety dodatkowe, na przykład pompowane policzki lub wypinana do prania wyściółka, to funkcjonalne rozwiązania, które cieszą się ogromną popularnością.


3

Gdzie jest haczyk?

Gdzie jest haczyk?

W jakości produktu! Na forach internetowych można znaleźć istne wojny o to kto ma rację i wyższość – integralowcy czy szczękowcy. Ale porównywanie dwóch typów kasków, z różnych półek cenowych nie jest ani trochę rzetelne. Często ktoś negatywnie ocenia ogół kasków z danej grupy, tylko na podstawie jednego modelu wątpliwego gatunku. Aby mieć pewność co do standardów, zainteresujmy się certyfikatami czyli ECE 22-05 lub DOT.


4

Złota rada?

Gdy wiesz na co stawiasz, możesz bawić się bardzo istotnymi detalami takimi jak rodzaj wyściółki, wizjera czy zapięcia. Dobry kask to ani integral ani szczękowiec. Dobry kask to kask dopasowany do potrzeb.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.10.2017

Komentarze