Jakie są sposoby na najskuteczniejsze czyszczenie felg aluminiowych?

Alufelgi to wizytówka każdego kierowcy, który zdecyduje się wyposażyć w nie swoje auto. Zastanówmy się, jak powinniśmy o nie dbać, aby prezentowały się możliwie najlepiej na naszym samochodzie.

1

Na jakie zabrudzenia narażone są felgi aluminiowe?

Na jakie zabrudzenia narażone są felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe odpowiednio czyste i zakonserwowane, mogą prezentować się naprawdę elegancko. Ich położenie w bliskim sąsiedztwie pokonywanego podłoża sprawia, że są one stale narażone na różnego rodzaju zabrudzenia drogowe. Tym, co osadza się na felgach, to zwykle błoto, drobinki asfaltu i smoły, pył z klocków oraz wszelkie zabrudzenia organiczne. W sezonie zimowym mamy do czynienia także z solą drogową.Osady tego typu są wyjątkowo trudne do usunięcia. Jeśli właściwie nie zadbamy o to, aby usuwać zabrudzenia niedługo po tym, gdy się pojawią, ich kolejne warstwy mogą gromadzić się, tworząc tym samym warstwę niemal niemożliwą do usunięcia podstawowymi zabiegami. Warto pamiętać także o tym, aby nie czyścić felg, gdy są one rozgrzane, np. niedawnym zakończeniu jazdy. Taka czynność jest „niezdrowa” zarówno dla naszych felg, jak i tarcz hamulcowych.


2

Czyszczenie felg aluminiowych – najefektywniejsze metody

Czyszczenie felg aluminiowych – najefektywniejsze metody

Skuteczne czyszczenie felg aluminiowych wymaga od nas użycia specjalistycznych środków. Mimo tego, że wiele osób poleca domowe sposoby na pozbycie się osadu z felg, to stosowanie większości z nich, poza nielicznymi, jest mało efektywne. Produkty, które można wymienić to np. pasta do zębów. Dzięki zawartych w niej drobinkach o właściwościach ściernych można pokusić się o użycie jej jako preparat do usunięcia powstałych na feldze zabrudzeń.Nie każde zabrudzenie będzie jednak możliwe do usunięcia przy jej pomocy. Poważniejsze osady np. drobinki asfaltu lub smoły nie doczyścimy tym sposobem. Gdy dopuścimy, aby kolejne warstwy brudu napiętrzyły się na alufelgach, możemy być dodatkowo zmuszeni do skorzystania ze specjalnych detergentów. Preparaty do czyszczenia felg, takie jak Krwawe Koło od firmy Moje Auto, które wykorzystują tzw. efekt krwawienia, są idealne do tego typu zadań. Wynikiem ich działań jest bezpieczne i efektywne usunięcie trudnych oraz nawarstwionych zabrudzeń. Wybierając odpowiedni środek, powinniśmy zwrócić jednak uwagę na to, czy jest on dostosowany do felg aluminiowych, aby nie doprowadzić do ich uszkodzeń.


3

Jak właściwie dbać o felgi aluminiowe?

Jak właściwie dbać o felgi aluminiowe?

Tym, co możemy robić w przypadku felg aluminiowych, to ich właściwa pielęgnacja i konserwacja. Czynnością, którą możemy wykonać, gdy już wyczyściliśmy nasze felgi to zastosowanie odpowiedniego preparatu zabezpieczającego. Woski i specjalne powłoki to środki, które nakłada się bezpośrednio na powierzchnię felg – mają one na celu zabezpieczyć je przed zabrudzeniami, a także sprawić, że będą pięknie się prezentować i odpychać wodę.Należy jednak pamiętać, aby nie kłaść dowolnie wybranego przez siebie wosku lub powłoki na swoje felgi. Na rynku jest wiele wątpliwej jakości produktów, które nie spełniają powierzonych im zadań. Mimo że dbanie o felgi aluminiowe może wydawać się nieco pracochłonne, to jeśli opisane w tym artykule czynności będziemy wykonywać regularnie, nasze koła będą prezentować się naprawdę schludnie, a my przez długi czas nie będziemy zmuszeni do ich wymiany lub renowacji.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.04.2023

Komentarze