Jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenia auta przez dziurę w jezdni?

Jakie są nasze polskie drogi to chyba każdy kierowca wie. Może na się zdarzyć iż ów nasze auto na jednej z takich dziur zostanie uszkodzone. Oto porada jak domagać się odszkodowania za straty.

1

Po pierwsze musimy udowodnić całe zdarzenie. To na poszkodowanym wg prawa spoczywa obowiązek udowodnienia uszkodzeń, a także winny zarządcy drogi. Warto jest zrobić zdjęcia choćby telefonem komórkowym i to nie tylko samej wyrwie w jezdni ale także okolicy.


2

Nie obejdzie się także bez wezwania policji lub straży miejskiej. Notatka funkcjonariusza może być kluczowym i niepodważalnym dowodem. Musimy zaznaczyć, iż jechaliśmy zgodnie z ograniczeniem prędkości.


3

Na zgłoszenie szkody mamy 3 lata. Aby sprawdzić, kto jest zarządcą drogi udaj się się do najbliższego urzędu gminy bądź miasta. Udajemy się do zarządcy drogi i tam składamy odpowiedni wniosek wraz z dowodami. W większości sytuacji roszczenia rozpatrują ubezpieczyciele, z którym zarządca zawarł umowę. Należy poczekać trochę czasu na decyzje. Jeśli decyzja będzie odmowna możemy sprawę skierować do sądu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.03.2012

Komentarze

W mojej okolicy na nowej drodze pojawiła się w tym roku gigantyczna dziura. Ze względu na to, że 20 metrów dalej jest identyczna, tyle, że po drugiej strony dość wąskiej drogi manewry, jakie muszą być wykonywane przez kierowców przypominają te z F1. Mieszkańcy pamiętają o wyrwach, ale jestem pewien, że przejezdny prędzej czy później uszkodzi auto. Tyle, że jak napisała gliwicka odszkodowanie jest ciężkie do wyegzekwowania. No niestety. Porada jest ok. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-03-29 13:23:19

Cenna porada zwłaszcza, że tych dziur niestety przybywa...
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2012-04-04 12:26:52

Patrząc na nasz stan dróg, to aż strach wyjeżdżać na drogę, bo dziura na dziurze. A odszkodowania to wcale nikt się nie kwapi wypłacać. Ubezpieczyciele migają się od wypłacania i pozostaje później tylko sąd. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-03-26 19:53:25