Jak uniknąć skrobania szyb ?

Gdy wstajemy rano a za oknem widzimy dużo śniegu i przerażający mróz to denerwujemy się kiedy skrobiemy szyby. Zaraz powinnyśmy być w pracy a nam idzie bardzo opornie. Oto kilka porad jak się tego pozbyć.

1

Jednym z najlepszych ale i także z droższych rozwiązań jest porostu założenie ogrzewania postojowego. Niemal do każdego samochodu dostaniemy taki zestaw. Lecz nie jest on tani gdyż cena waha się od kilu tysięcy do kilkunastu. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrzewania elektrycznego. Z tym że potrzeba gniazda 230V w pobliżu do zasilania. Więc takie rozwiązania raczej są tylko dla bardzo wybrednych bądź dla ludzi którzy przebywają w samochodzie sporo czasu.


2

Możemy sobie poradzić na inny sposób. Wsiadamy do do naszego auta i uruchamiamy silnik. Włączamy dmuchawę i ogrzewanie tylnej szyby zaczynamy skrobać od bocznych szyb. W tym czasie przednia i tylna s a już lekko odmrożone i z tymi szybami będzie nam szło lekko.


3

Następnym krokiem jest użycie odmrażacza. Spryskujemy nim szyby i skrobiemy. Warto kupić trochę droższy produkt który za pewnie będzie lepszy. Możemy zastosować także maty izolacyjne które zabezpieczą nam szybę. Warto także kupić folie na samochód wtedy będzie on chroniony całkowicie.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.11.2011

Komentarze

Ale mi to porady. O tym wie chyba kierowca.