Jak sprawnie i szybko wyczyścić kupiony samochód?

Auto kupione. Tyle, że nie nowe. Jeśli poprzedni właściciel dbał o swoje 4 kółka, czyszczenie samochodu ograniczy się prawdopodobnie do poodkurzania wnętrza i wymiany zapachu,. Gorzej, jeśli auto kupiło się od kogoś, kto traktował je jak środek transportu i śmietniczkę w jednym. Doprowadzenie takiego auta do stanu używalności może zająć zaledwie godzinę. Nie wierzysz?

  • Gąbki ścierające, detergent w płynie, woda, szmatki, chusteczki do pielęgnacji niemowląt, zapach samochodowy, odkurzacz.
1

Zacznij od odkurzenia wnętrza. Przejedź odkurzaczem podłogę, tapicerkę i wszystkie zakamarki w kieszeniach i schowkach.


2

Plamy i ślady po długopisach lub tuszu z tapicerki bez problemu usuniesz specjalnymi gąbkami ścierającymi się jak tradycyjne gumki szkolne - gąbki te można kupić za parę złotych w Polsce w jednej z sieci niemieckich marketów.


3

Inne zabrudzenia z tapicerki świetnie usuwa się albo zwyczajną szmatką zwilżoną w wodzie detergentem lub proszkiem do prania.


4

Tapicerkę wymagającą jedynie lekkiego odświeżenia (tę na fotelach i na obiciu kabiny z wewnątrz auta) przetrzyj wilgotnymi chusteczkami dla niemowląt (tak, tymi samymi, którymi przeciera się skórę maleństw przy przewijaniu). Chusteczki te nie tylko znakomicie odświeżają kolor tkaniny, ale również likwidują przykry zapach.


5

Wszystkie plastikowe elementy (kokpit, drzwi, schowki, podstawki na napoje, drążek biegów, itp.) oraz pasy bezpieczeństwa również przetrzyj chusteczkami dla niemowląt. Możesz też tradycyjnie umyć je wodą z detergentem.


6

Płynem do mycia szyb ze spryskiwaczem umyj okna - od zewnątrz i od wewnątrz samochodu. Przetrzyj szyby na sucho miękką szmatką i wypoleruj - najlepiej jedwabną ściereczką..


7

Pokryj plastikowe elementy nabłyszczaczem w spraju, zawieś w aucie swój ulubiony zapach i czuj się jak u siebie ;-).


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nie trzyj gąbkami ścierającymi plastikowych elementów - inaczej zmatowieją.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.06.2010

Komentarze

Ja chciałem poczekać z czyszczeniem klimatyzacji do wiosny, ale jakos mam wrażenie, że nieprzyjemny zapach czuję coraz częściej. Znajomy polecił mi firmę Green Style, z Warszawy, która zajmuje się czyszczeniem tego typu klimatyzacji, za pomocą ozonowania.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 22:49:01

Polecam też wymianę filtrów węglowych. Zdecydowanie uprzyjemni to oddychanie w używanym samochodzie. Nie muszę też chyba mówić o odgrzybieniu klimatyzacji? :)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-05 17:27:56

Właśnie kupiłem auto i to z Belgii :) Wiadomo oni potrafią zapuścić auto. Twoje porady na pewno mi się przydadzą.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-10 12:31:06

Ciekawa porada, szczególnie 2 krok :) 
Myślę że 5* będzie w sam raz:)