Jak sprawdzić samochód?

Każdy z nas prędzej czy później staje przed decyzją o zmianie bądź kupna samochodu, jak się więc do tego przygotować? Na co możemy zwrócić uwagę?

1

Krok pierwszy to dokładny wywiad, postaraj się zadawać przez telefon lub oczywiście osobiście [nie polecam często sam wywiad zweryfikuje iż nie warto jechać oglądać samochód] jak najwięcej pytań. Pytaj o naprawy o miejsce pobytu samochodu, skąd został nabyty oraz czy regularnie są wymieniane takie rzeczy jak: pasek rozrządu, olej, filtry.


2

Kolejnym krokiem są oględziny zewnętrzne. Warto sprawdzić wszystkie szyby a dokładnie datę ich produkcji, jeżeli daty się nie zgadzają możliwe iż samochód był po wypadku. Oczywiście nie twierdze że jest to reguła, jednak warto w takiej sytuacji wypytać sprzedającego skąd ta wymiana szyby. Zwracamy też uwagę na blachę a mianowicie obicia otarcia, wyblaknięty kolor, nie jest to powód do rezygnacji ale możemy coś wytargować.


3

Bardzo ważny krok przy zakupie starszych samochodów: dokładnie obejrzeć progi, podłogę i ranty ponieważ na rdzę nie ma mocnych!


4

Następnym krokiem jest jazda próbna, warto wybrać się na dziury aby posłuchać jak pracuje zawieszenie, proponuje też kilka razy gwałtownie zahamować oraz na pierwszym biegu, przy skręconej kierownicy "na maksa" zataczać okręgi zweryfikuje to hamulce oraz przegłuby które często ulegają zniszczeniu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.03.2011

Komentarze

>@lewiasty:
>Polecam też przed zakupem samochodu przejechać się na kanał i po drodze wrzucić wszystkie biegi.
>
Wizyta u blacharza/lakiernika też nie zaszkodzi. Mnie taka ostrożność uratowała i jeszcze raz wielkie dzięki dla ekipy z www.serwis-lakierniczy.pl za pomoc w ocenie wozu :)

Ostatnio zmieniony: 2012-12-10 15:48:14

Co oczywiście nie wyjdzie podczas jazdy po mieście :)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-05 17:15:05

Ważna rada- dziury i mocny skręt kierownicą. Często o tym zapominamy, a potem naprawa przegubów lub elementów zawieszenia zżera nasz budżet. Polecam też przed zakupem samochodu przejechać się na kanał i po drodze wrzucić wszystkie biegi. Czasem piąty wskakuje z oporem lub szumi;)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-05 17:14:51