Jak samemu zrobić ,,mały przegląd'' w naszym aucie?

Warto samemu zrobić tzw ,,mały przegląd'' który nie wymaga dużych umiejętności i specjalistycznych narzędzi. Oszczędzając w ten sposób trochę pieniędzy.

  • Zestaw kluczy srubąkret proste narzędzia warsztatowe
1

Warto naprawiać samemu auto bądź przeprowadzać okresowe przeglądy. Nie tylko będziemy mięć oszczędności w kieszeni ale także będziemy mięć pewność iż zrobiono to rzetelnie. Gdy nie wiemy gdzie znajduje się np korek spustu oleju bądź czy tarcza hamulcowa nadaje się do wymiany poszukajmy bądź zakupmy odpowiednich poradników jak naprawiać samochód. Będzie tam opisane jak odpowiednio eksploatować auto I kiedy dana część należy wymienić. Warto też poszperać po internecie i pozaglądać na fora.


2

Wymiana filtr powietrza jest jedną z najprostszych czynności potrzebne mam zazwyczaj będzie śrubokręt. Warto nie kupować najtańszych filtrów gdyż są marnej jakości. Wymiana płynu hamulcowego powinna odbywać się co dwa lata jeżeli ubytek nie jest duży możemy dolać płyn. jeśli boimy się ingerować w układ to zlećmy to podczas wymiany np paska rozrządu warsztatowi.


3

Wymiana filtra kabinowego będzie skutkowała mniejszym parowaniem szyb a także lepszym zapachem w naszym samochodzie. Czasami trudno dostać się do filtra ale warto zrobić to samemu gdyż warsztaty biorą za to wygórowane stawki. Wymiana oleju silnikowego nie jest także skomplikowana przebiegi między wymianami precyzuje producent a także jaki olej powinien być zastosowany. Wymiana świec zapłonowych nie należy także do trudnych czynności. Należy pamiętać tylko o odpowiednim dokręceniu a także zastosowaniu odpowiednich świec. Warto zaopatrzyć się w grzechotkę.


4

Obsługa akumulatora. Aby sprawdzić nasz akumulator będziemy potrzebowali testera bądź miernika elektrycznego. Warto sprawdzić poziom elektrolitu. Sprawdzamy także żarówki naszym pojeździe. Nie zapomnijmy sprawdzić czy nasze koła mają odpowiednie ciśnienie. Warto także sprawdzić układ hamulcowy wymiana klocków nie jest ani bardzo prosta ani bardzo trudna. Warto zobaczyć wcześniej np w internecie jak to wygląda, zazwyczaj wymiana tarcz bądź klocków nieróżni się zbytnio między samochodami. Warto kupić trochę droższe zamienniki które ich żywotność będzie dłuższa ale także skuteczność


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.02.2012

Komentarze