Jak rozpoznać czy samochód ma prawdziwy przebieg?

Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas kupowania samochodu.

1

Jeżeli kupujemy samochód powiedzmy z przebiegiem około 100 tys km to należy przyjrzeć się następującym rzeczom:


2

Drążek zmiany biegów jeżeli jego gałka jest nadmiernie zużyta lub wymieniona na nie oryginalną. Powinno nam dać to do myślenia.


3

Plastikowe/gumowe nakładki na pedały jeżeli są nadmiernie zużyte lub wymienione na nie oryginalne. Powinno nam dać to do myślenia.


4

Kierownica jeżeli jest nadmiernie zużyta lub obszyta (szwy po wewnętrznej stronie kierownicy) Powinno nam dać to do myślenia.


5

Licznik - warto w zaciemnionym pomieszczeniu włączyć światła samochodu i sprawdzić czy wszędzie licznik jest podświetlany. Warto na to zwrócić uwagę ponieważ w starszych samochodach aby cofnąć licznik należy go wyjąć co wiąże się z duża możliwością uszkodzenia żarówek podświetlenia. Warto również sprawdzić śrubki które służą do jego odkręcenia jeżeli widać że były odkręcane. Powinno nam dać to do myślenia.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.11.2009

Komentarze

"Powinno nam to dać do myślenia" :D Ale spoko, ogólnie warty uwagi artykuł. Jeżeli widać, że ruchome cyferki od przebiegu pustawiane są krzywo lub przebieg nie nabija się w czasie jazdy, powinno nam to dać do myślenia ;)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-05 17:09:49