Jak podróżować autostopem?

Sztuka podróżowania autostopem sprowadza się do rozwiązania problemu jak sprawić by kierowcy chętnie się zatrzymywali i zabierali nas.

1
Źródło: http://www.flickr.com/photos/alx/1021384582/ Źródło: http://www.flickr.com/photos/alx/1021384582/

Większość kierowców to mężczyźni dlatego też autostopowiczki w wieku 20 -30 lat mają większe szanse na złapanie stopa


2

Jeżeli nie jesteś 20 letnią blondyną, miej schludny, czysty wygląd, pozbądź się zarostu


3

Nie łap stopa w ciemnych przeciwsłonecznych okularach, okulary korekcyjne są wskazane żebyś widział/widziała kogo zatrzymujesz.


4

Powinieneś unikać nakryć głowy, jeżeli świeci mocne słońce i bez nakrycia narażony byłbyś na duży dyskomfort tuż przed rozpoczęciem gestów zatrzymujących zdejmij czapkę.


5

Miej niewielki bagaż.


6

Przyjmij zrelaksowaną otwartą postawę (nie krzyżuj nóg, nie obejmuj swego ciała jedną ręką, nie chowaj ręki za siebie) uśmiechaj się delikatnie.


7

Próbuj nawiązać kontakt wzrokowy z kierowcą.


8

Najważniejsze: wybierz właściwe miejsce do zatrzymywania, gdzie kierowcy mogą się zatrzymać, gdzie jest szerokie pobocze, nie ma linii ciągłej lub znaków zakazu lub innych, gdzie zatrzymanie powodowałoby złamanie przepisów. Wybierz miejsce gdzie prędkości aut są małe i łatwo jest się zatrzymać (np. przy wyjeździe ze stacji paliw). W wybranym miejscu powinieneś być też widoczny z dala (wykluczone są miejsca gdzieś za zakrętem gdzie kierowca będzie zaskoczony Twoją obecnością). Właściwy wybór miejsca do zatrzymywania aut to 60 % sukcesu !


9

Ważny jest element irracjonalny czyli wiara w rychłe zatrzymanie auta, pozytywne nastawienie czy wręcz modlitwa. Stairway to heaven, do zobaczenia na szlaku !


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.03.2011

Komentarze

Świetna porada, i przede wszystkim nie łapmy stopa w lesie ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-04-04 14:36:50