Jak kupić samochód zabytkowy z USA?

Wiele z nas marzyło kiedyś lub nadal marzy o samochodzie z dawnych lat, którego kiedyś mogliśmy widywać tylko na filmach. Są teraz czasy, kiedy możesz taki samochód mieć na własnym wjeździe garażowym, a ja Ci w tym pomogę.

1

Jeśli macie zamiar kupić amerykańskiego klasyka, który jest na oryginalnych częściach, to uważajcie, co kupujecie. Powinniście uważać na to by numery karoserii oraz silnika zgadzały się, ponieważ amerykanie uważają silnik za część zamienna, dlatego mogli go zmienić, wtedy możecie się troszkę potargować, ponieważ silnik nie jest oryginalny.


2

Jeżeli chcecie kupić autko już odrestaurowane uważajcie na karoserie, żeby wam przypadkiem "nie odpadła", ponieważ amerykanie karoserię naprawiają w prosty sposób, a mianowicie trochę gazet, kartonów, żywicy oraz kilogramy szpachli. Natomiast jeżeli kupujecie autko do odrestaurowania nie musicie zwracać na to uwagi, ponieważ i tak to będzie zmienione na nowsze części.


3

Najprostszym sposobem gdzie można znaleźć ogłoszenia zabytkowych samochodów są zdecydowanie portale aukcyjne. Można ich również poszukać na forach danych marek samochodowych. Kolejnym ze sposobów na znalezienie ukochanego autka są firmy zajmujące się sprzedażą i ściąganiem aut z USA, ale zdecydowanie bym tego odradzał ze względu na dodatkowe(duże) opłaty. Natomiast jeśli ktoś nie ma wcale pojęcia o kupowaniu aut w USA, wtedy bym polecał firmy zajmujące się ściąganiem aut. Zamiast firmy możemy sami podpisać umowę kupna pojazdu, ale niestety musimy być na miejscu czyli w USA.


4

Co z transportem do portu w USA? Jeżeli kupiliśmy auto w środku ameryki przez firmę, to za dostarczenie auta do portu będziemy musieli dodatkowo zapłacić, natomiast jeśli my kupiliśmy auto to wystarczy dostarczyć auto do portu i zapłacić za transport.


5

Ustaliliśmy co z transportem do portu w Ameryce, teraz nadchodzi kolejne pytanie, do kąd wysłać nasz pojazd? Mamy do wyboru oczywiście nasz Polski port w Gdyni, Niemiecki w Bremerhaven oraz port Litewski w Kłajpedzie.


6

Podatek w Polsce na zabytkowe auta wynosi zaledwie 7% sumy auta. Do kosztów auta oraz podatku musisz doliczyć około 1200$ za transport naszego samochodu do Polski. Jeśli masz podbitą opinie przez konserwatora zabytków, wtedy jesteś zwolniony z opłat cła, w przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić dodatkowe koszta za cło wynoszące 10% ceny samochodu.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Jeśli ten poradnik Ci nie pomógł, a bardzo chciałbyś mieć Amerykański auto spróbuj się skontaktować z firmą zajmującą się sprowadzaniem aut z zagranicy, lecz cena za tą usługę będzie bardzo duża.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.12.2012

Komentarze

:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-23 11:53:08