Jak kupić samochód w komisie?
Obecnie wiele osób decyduje się na nabycie używanego samochodu w komisie. Tego rodzaju zakup zawsze wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego warto przestrzegać kilku zasad:
Kupuj samochód w dobrze znanym komisie, który ma ugruntowaną pozycje na rynku i dobrą opinie wśród klientów.
Przed obejrzeniem auta określ przeznaczenie pojazdu, pojemność silnika, moc, rodzaj nadwozia, cenę, jaką chcesz zapłacić za auto, rodzaj i zużycie paliwa, co ułatwi ci poszukiwania wymarzonego samochodu.
Dokładnie sprawdź wizualnie wybrany samochód zwracając uwagę na odkształcenia karoserii zwłaszcza od strony podwozia. Przyjrzyj się dobrze progom, nadkolom i innym elementom nadwozia szczególnie narażonym na korozje. Sprawdź dokładnie numery nadwozia i silnika i ich zgodność z dokumentacją auta. Jeśli szyba ma inny rok produkcji lub pochodzi od innego producenta, może to świadczyć o udziale samochodu w kolizji. Należy skonfrontować przebieg pojazdu ze stanem zużycia tapicerki i podzespołów pojazdu, a także ze stanem podnośników szyb i drzwi.
Należy zajrzeć pod maskę samochodu, sprawdzić czy nie ma żadnych wycieków oleju i innych płynów eksploatacyjnych.
Bardzo istotne są sprawy formalne, dlatego zawsze sprawdzaj dokumenty. Dodatkowo warto zapytać, czy samochód posiada książkę serwisową. Dokładnie przestudiuj umowę sprzedaży i zwróć uwagę na to, aby właściciel przekazał ci komplet oryginalnych kluczyków (standardowo auta mają 2 komplety lub więcej).
Nigdy nie należy kupować samochodu bez próbnej jazdy. Dzięki niej dowiemy się, jaki jest komfort jazdy, przyspieszenie, amortyzacja i głośność pracy silnika w danym samochodzie.
Warto skorzystać z pomocy stacji diagnostycznej gdzie można sprawdzić właściwości jezdne pojazdu i stan podwozia.
Oglądając samochody w komisie dobrze jest wybrać się w towarzystwie kogoś znajomego, kto zna się na rzeczy a przy okazji będzie podchodzić do wyboru auta bardziej obiektywnie i może zauważyć rzeczy, które nam się wydadzą nieistotne.
Należy sprawdzić ceny części i napraw, aby wiedzieć, jakie koszty trzeba jeszcze doliczyć.
Nie kupuj auta w pośpiechu, pamiętaj o tym, że właściciele komisów często specjalnie stosują wybiegi mające ponaglić klienta, mówią na przykład, że musisz się do jutra się zdecydować, bo jest już inny kupiec. Komisów jest obecnie bardzo dużo, więc często lepiej na spokojnie przemyśleć ofertę lub poczekać na lepszą okazję.
Gdy już wybierzesz samochód nie zapominaj o negocjacjach. Cena zakupu nie oznacza wszystkich twoich kosztów, gdyż będziesz musiał jeszcze zapłacić za ubezpieczenie, rejestrację, podatek i ewentualne naprawy. Cena ofertowa nie musi być ceną ostateczną, ważne abyś przygotował sobie mocne argumenty, które pomogą ci uzyskać upust w cenie zakupu auta.
• Przeczytaj teraz:
Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2013-01-21 23:41:44
Ostatnio zmieniony: 2012-10-22 11:15:33
Ostatnio zmieniony: 2012-10-05 17:16:33
Jeśli coś kosztuje zbyt tanio, już wkrótce będzie wymagało finansowej dolewki, czasem znacznie większej niż różnica uzyskana przy zakupie względem podobnych aut z rocznika.
Ostatnio zmieniony: 2011-02-11 08:54:22
http://www.zaradni.pl/porada/3018,jak_kupic_samochod_ktory_potem_latwo_sprzedac
Ostatnio zmieniony: 2011-01-28 10:39:32
Dodaj komentarz