Jak kupić samochód, który potem łatwo sprzedać?

Samochody są często studnią bez dna. Na tej studni również da się zaoszczędzić. W tej poradzie przedstawię kilka trików, jak kupić samochód, który potem będzie dało się sprzedać po - w miarę ludzkiej - cenie, pomijając aspekty techniczne pojazdu.

  • Gotówka na zakup samochodu lub samochód na sprzedaż.
1

Odradzam zakup fabrycznie nowego samochodu. Główną wadą „nówki" jest fakt, że sekundę po opuszczeniu salonu jej wartość spada o około 30%.


2

Przez pierwsze 2-3 lata samochód wydziela toksyny (czytaj: śmierdzi). Dlatego też warto kupować samochody, które mają za sobą trzecie urodzinki. Powinny być w dobrym stanie technicznym oraz pozbawione przykrego zapachu.


3

Stosuj oszczędną jazdę. Przez słowo „oszczędna” mam na myśli odpowiednie dobieranie biegu do prędkości jazdy, unikanie tzw. jazdy na półsprzęgle oraz unikania gwałtownych hamowań i zrywów.
Ale to chyba oczywiste, prawda?


4

Nie nabywaj pojazdów w "głupkowatych" kolorach - ciężko je sprzedać.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Należy zwracać uwagę na techniczne aspekty pojazdu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.10.2010

Komentarze

Porada godna zauważenia. Dodałbym, że warto pokusić się samochód popularny, ale znacznie lepiej wyposażony, niż salonowy w Polsce. Na pniu można wtedy rządać deko więcej niż za ten sam rocznik dostępny na giełdzie. Słabo sprzedają się "golaski", no chyba że tanio.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-11 08:48:52

Zgadzam się zwłaszcza z punktem 1 i 4. Dodałbym jeszcze to, że tapicerka ze skóry dobrze znosi próbę czasu i przy odsprzedaży podnosi cenę samochodu.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-23 17:36:24