Jak korzystnie kupić nowy samochód?

Załóżmy, że wybrałeś już markę oraz model nowego samochodu, który chcesz kupić. Wiesz także, jaki powinien mieć silnik, wyposażenie i w jakim powinien być kolorze. Co teraz powinieneś zrobić, aby kupić go korzystnie, czyli nie przepłacić?

  • Wytrwałość w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert
  • Znajomość języka angielskiego
1

Korzystaj z promocji. Co roku mamy do czynienia z większą lub mniejszą wyprzedażą tzw. starego rocznika. Nie starajmy się jednak uparcie czekać na promocję sezonową, ponieważ może ona nigdy nie nastąpić. Przykładowo w bieżącym roku nie możemy liczyć na duże rabaty przy tzw. „wyprzedaży rocznika”. Kupując podczas wyprzedaży istnieje także stosunkowo niewielka szansa, że znajdziesz dokładnie taki model, którego akurat szukasz – zazwyczaj wybór dostępnych modeli jest niewielki.


2

Zawsze staraj się negocjować dodatkowe rabaty oraz „gratis”. Pamiętaj, że nie jesteś skazany na swojego lokalnego dealera – możemy kupić nowe auto w innym mieści lub nawet państwie i potem przeprowadzać naprawy gwarancyjne w dowolnie wybranym autoryzowanym serwisie - to na pewno zwiększy twoją pozycję negocjacyjną.


3

W Polsce działa kilkadziesiąt firm dealerskich zajmujących się sprzedażą każdej z popularnych marek. Nie dogadujesz się z dealerem w swoim mieście? Zadzwoń do autoryzowanego sprzedawcy z innego miasta – zapytaj, jakie rabaty może ci on zaoferować? Być może będzie bardziej konkurencyjny! Przed dokonaniem zakupu warto poprosić kilku dealerów o oferty i jasno w nich zaznaczyć – „kontaktuję się z wieloma sprzedawcami i szukam najlepszej oferty!”


4
Czasami warto kupić nowy samochód za granicą Czasami warto kupić nowy samochód za granicą

Kupować w Polsce czy zagranicą? Pamiętaj, że gwarancja na nowe samochody kupione w innych krajach UE jest także ważna w Polsce (tzw. euro gwarancja). Możemy kupić nowe auto w Niemczech (lub w dowolnym kraju europejskim) i potem serwisować je w ramach gwarancji w Polsce. Dlatego zawsze staraj się porównywać ceny. Nie ma wyprzedaży w Polsce? Być może jest w Szwecji, albo w Belgii – korzystaj ze wspólnego rynku!


5

Możesz także skorzystać z usług tzw. brokera samochodowego. Jest to firma, która specjalizuje się w wyszukiwaniu najkorzystniejszych oferty na nowe samochody na rynku europejskim. Przykłady takich firm to CarDirect, ML Autobroker lub Eurobrokers. Należy jednak zaznaczyć, iż firmy te specjalizują się w droższych markach.


6

Wielu sprzedawców nowych samochodów ogłasza się w Internecie. Na portalach takich jak gratka.pl, otomoto.pl, autotrader.pl znajdziemy wiele ciekawych ofert dotyczących nowych samochodów. Tam także powinniśmy rozpocząć poszukiwania samochodów sprzedawanych w ramach sezonowych promocji.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Kupując nowy samochód zawsze porównujmy oferty wielu sprzedawców z Polski i z zagranicy.

  • Pamiętaj – nie musimy serwisować nowego samochodu u dealera, u którego dokonaliśmy zakupu.

  • Gwarancja wystawiona przez dealera za granicą jest ważna także w Polsce!


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.11.2009

Komentarze

Fajna porada - dzięki!

Ostatnio zmieniony: 2010-12-06 22:25:54

Polecam :) rzeczowo i na temat ...

Ostatnio zmieniony: 2010-08-01 11:58:41

Dobra wyczerpująca porada. Zachęciła mnie do przeczytania innych Twoich porad. Zapraszam też-zobacz moje:)

Ostatnio zmieniony: 2010-07-27 12:53:53