Jak dbać o auto podczas upałów?

Posiadanie auta wymaga nie tylko dbania o zapas benzyny i dokonywania opłat na czas, ale także niesie za sobą stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych. Pomagają one nie tylko zachować estetyczny wygląd samochodu, ale także przedłużają żywotność jego elementów. Sprawdź, jak możesz zadbać o swoje auto w czasie letnim.

  • Płyn do spryskiwaczy na lato, miękka gąbka, ekran z folii aluminiowej, rolety, opony letnie.
1

W lecie używaj płynu do spryskiwaczy wyprodukowanych na tę porę roku. Płyn zimowy szybko wyparuje i będzie zostawiał mieniące się na szybie ślady.


2

Staraj się parkować auto w zacienionych miejscach. Jeśli jest to niemożliwe, ochraniaj przednią szybę specjalnym ekranem z folii aluminiowej. Boczne szyby warto przysłonić roletami lub przyklejanymi matami. Pamiętaj także o ochronie opon. Czarna guma jest szczególnie podatna na działanie promieni słonecznych, dlatego ochraniaj je przed popękaniem specjalnymi środkami lub osłonami.


3

Auto należy często myć, co zachowuje świeży wygląd i zapobiega zbieraniu się zanieczyszczeń na karoserii. Unikaj mycia auta w pełnym słońcu, ponieważ wysuszy wodę z użytym przez ciebie detergentem zanim zdążysz spłukać samochód. Wówczas na powierzchni zostaną smugi i zacieki. Zimna woda natomiast może spowodować zniszczenie lakieru.


4

Warto także zastosować woskowanie pojazdu, dzięki czemu lakier będzie chroniony przed brudem, działaniem promieni słonecznych, ptasich odchodów. Poza tym łatwiej będzie oczyścić auto przy następnym myciu.


5

Nie zapomnij wymienić zimowych opon na letnie…


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nie zostawiaj auta długo w nasłonecznionym miejscu.

  • Unikaj parkowania pod drzewami, szczególnie w burzowe dni, ponieważ spadające konary mogą zniszczyć twoje auto.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.08.2009

Komentarze

No cóż, nawet nowe samochody korodują i jeżeli się ich odpowiednio nie zabezpieczy, to rdza po kilku latach zacznie wyłazić na wierzch. A tak jak piszecie wydać kilkaset złotych na serwis-lakierniczy.pl który zabezpieczy nadwozie i podwozie i będzie spokój na długo.