Jak akumulator wybrać do naszego samochodu ?

Gdy podczas uruchamiania silnika nasz samochód za bardzo nie kwapi się do pracy może to być za bardzo rozładowany akumulator. Szczególnie podczas niskich temperatur sprawność naszych baterii spada.

1

Na początku nie należy od razu poszukiwać nowej baterii lecz należy sprawdzić czy nie ma np ,,lewych '' poborów prądu lub awarie alternatora. Jednak najpierw naładujmy akumulator zobaczmy czy po krótkim czasie nie wróciły objawy rozładowania.


2

Sprawdźmy napięcie spoczynkowe. Możemy podjechać do warsztatu i za parę zł mechanik sprawdzi nam na czy nasza bateria nadaje się do użytkowania.


3

Na jaki akumulator powinniśmy wymienić możemy zobaczyć w instrukcji obsługi auta. Na internecie. Ale nie przesadzajmy ze zbyt małą lub dużą pojemnością może to być -5 Ah do +10 Ah. Kupujmy raczej akumulatory w specjalistycznych sklepach bądź w internecie. Baterie sprzedawane w marketach są zazwyczaj bardzo małej jakości.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Im akumulator ciężczy ty będzie on lepszy.

  • Sprawdzmy także czy nasz nowy akumulator będzie pasował wnękki montażowej.

  • Podczas zakupu spytajmy się kiedy poraz pierwszy akumulator został naładowany jeśli było to ponad 6 mięsięcy temu nie zdecydujmy się na zakup chyba że był on odpowiednio przechowywany i odpowiednio naładowywany.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.12.2011

Komentarze