Car wrapping, czyli spektakularna zmiana koloru samochodu w prosty sposób

Kolor lakieru jest jednym z podstawowych elementów wpływających na atrakcyjny wygląd samochodu. Kiedyś jego zmiana była możliwa jedynie drogą kosztownego, ponownego lakierowania. Dziś istnieje o wiele prostsze i tańsze rozwiązanie w postaci car wrappingu, które pozwala nie tylko całkowicie zmienić kolor karoserii, ale także uzyskać wyjątkowy efekt. Dlaczego warto wybrać tą metodę metamorfozy samochodu i na czym ona dokładnie polega? Wyjaśniamy.

1

Car wrapping – na czym to polega?

Car wrapping – na czym to polega?

Car wrapping to nowoczesna technologia oklejania karoserii samochodu za pomocą specjalnych folii. Jest to szybki i niezwykle efektywny sposób na zmianę koloru samochodu, który pozwala uniknąć wielu problemów związanych z tradycyjnym lakierowaniem karoserii. Tym, co przemawia za niniejszą metodą jest fakt, że car wrapping ma naprawdę sporo zalet, których nie posiada tradycyjne nakładanie nowej powłoki lakierniczej.Przede wszystkim, jest to proces odwracalny. A to oznacza, że zmiana koloru samochodu z powrotem na oryginalny jest błyskawiczna i prosta. Folię można łatwo usunąć bez uszkodzenia powierzchni lakieru, aby następnie zdecydować się na oklejenie nową folią, w innym kolorze. Warto również pamiętać o tym, że zmiana koloru auta za pomocą oklejenia folią jest znacznie tańsza i szybsza, niż tradycyjne lakierowanie karoserii.


2

Zalety zmiany koloru samochodu za pomocą folii

Zalety zmiany koloru samochodu za pomocą folii

Jednym z głównych atutów car wrappingu jest szeroka paleta dostępnych kolorów i wzorów. Możesz wybrać spośród setek odcieni, a także zdecydować się na folię z efektem chromu, matową, błyszczącą czy nawet ze specjalnymi efektami, takimi jak carbon czy kameleon. W tym ostatnim przypadku kolor samochodu zmienia się w zależności od kąta padania światła.W ten sposób samochód zyskuje nowy, unikalny wygląd i skutecznie wyróżnia się na drodze. Metoda ta pozwala bowiem na tworzenie niezwykle ciekawych modyfikacji, takich jak nadwozia dwukolorowe, lub dodatki w postaci specjalnych elementów graficznych. To doskonały sposób na podkreślenie swojego stylu oraz wyrażenie osobowości.Warto nadmienić, że oklejanie samochodów jest często wybierane przez właścicieli samochodów premium, którzy z jednej strony chcą nadać karoserii oryginalnego wyglądu, a z drugiej skutecznie chronić ją przed uszkodzeniem.


3

Ochrona karoserii

Ciekawym sposobem oklejenia karoserii jest również folia PPF (Paint Protection Film), która jest mocniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia, niż standardowe folie. Folia PPF nie tylko chroni lakier przed drobnymi uszkodzeniami, takimi jak zadrapania czy uderzenia kamieni, ale również przed negatywnym wpływem promieni UV, które mogą powodować blaknięcie koloru. Dzięki temu samochód utrzymuje swój atrakcyjny wygląd zdecydowanie dłużej.


4

Pomysł na promocję

Co ważne, zmiana koloru samochodu za pomocą folii to także doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Oklejenie samochodu firmowego logo, oraz innymi elementami identyfikacji wizualnej, to skuteczny sposób na promocję marki. Ponadto karoseria zyskuje dodatkową ochronę przed uszkodzeniami, co w przypadku samochodów firmowych nie jest rzadkością.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.10.2023

Komentarze