Wybierz serum nawilżające i ciesz się piękną skórą

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy są obecnie oparte na nowoczesnych technologiach opartych o aktywne składniki. Czym różni się krem od serum i jak należy używać tych kosmetyków w rytuale pielęgnacyjnym? Dowiedz się wszystkiego o serum i stosuj je regularnie w swojej rutynie pielęgnacyjnej.

1

Poznaj serum, czyli kosmetyk o skoncentrowanej formule

Serum to kosmetyk, który posiada duże stężenie składników aktywnych. Gdy potrzebny jest szczególne wsparcie dla skóry, to serum będzie idealne, bo wspiera proces regeneracji skóry. Ilość substancji aktywnych, jakie się w nim znajdują, jest znacznie wyższa niż w kremie, dlatego efektów używania serum można spodziewać się szybko. Poza tym konsystencja serum jest lżejsza niż kremu, może być wodna lub żelowa lub wodno-żelowa. Serum przenika do głębokich warstw skóry i nie zostawia tłustej powłoki na skórze. Można wyróżnić różne rodzaje serum, w tym serum nawilżające, które można zacząć stosować po 25 roku życia, bo młodsza skóra nie potrzebuje aż tylu substancji aktywnych. Jest jeszcze serum przeciwzmarszczkowe, kojące i witaminowe, a także wygładzające.


2

Jak należy używać serum?

Ważne zalecenie, jeśli chodzi o kolejność stosowania kosmetyków, jest takie, że serum nie stosuje się wymiennie z kremem, tylko tuż przed jego nałożeniem. Krok pierwszy to oczyszczanie twarzy z wszelkich zanieczyszczeń, za pomocą płynu micelarnego, żelu do twarzy lub pianki. Jeśli jest także makijaż do zmycia, to należy wybrać kosmetyki przeznaczone do demakijażu i do demakijażu oczu. Następny krok to użycie toniku, aby przywrócić skórze wymagany poziom pH i ułatwić późniejsze wchłanianie składników z serum. I wreszcie pora na serum, którego już niewielka ilość będzie odpowiednia. Tuż po serum nakłada się krem, który sprawia, że składniki aktywne z serum nie ulatniają się, tylko zostają na skórze i wnikają w nią. Ponadto serum wzmacnia działanie kremu i pozwala na jego lepsze wchłanianie. Jak widać kolejność używania serum i kremu jest tutaj kluczowa i tylko przestrzeganie tych zasad jest kluczem do pięknej, odmłodzonej cery.


3

Co jeszcze należy wiedzieć o serum?

Serum to kosmetyk, który można używać codziennie, choć i kilka razy w tygodniu jest wystarczające. Wszystko zależy od potrzeb i stanu skóry. Jeśli prowadzi się intensywną kurację, można je używać codziennie. Serum są z reguły droższe kremów, ale znacznie bardziej wydajne. Ich skuteczność jest wysoka, ze względu na silną koncentrację składników. Serum nawilżające z kwasem hialuronowym to codzienna porcja czystego kwasu, który aktywnie działa na skórę. Po tygodniu stosowania można zauważyć większą sprężystość skóry, po 2 tygodniach zauważalna jest stopniowa redukcja zmarszczek, a po 6 tygodniach efekt ten znacznie się pogłębia. Już 2-3 krople nałożone na suchą skórę, która następnie jest posmarowana kremem, w zupełności wystarczą. Serum ma tak przyjemną konsystencję, że jego używanie kojarzy się pozytywnie, a tym bardziej gdy szybko można dostrzec efekty. Producenci prześcigają się w bogatych formułach i konsystencjach serum, ale zawsze należy wybierać te kosmetyki, które mają aktywne składniki i nie zawierają szkodliwych substancji.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.03.2023

Komentarze