Wszystko na temat olejowania włosów.

Olejowanie włosów jest to zabieg polegający na wcieraniu olejków we włosy w celu poprawienia ich kondycji, sprężystości i wyglądu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla zniszczonych, łamliwych i matowych włosów.

1

Korzyści z olejowania włosów.

Korzyści z olejowania włosów.

Zabieg ten jest idealny dla wszystkich rodzajów włosów. Matowym włosom przywraca naturalny blask i piękny połysk. Przesuszone i łamliwe pasma stają się elastyczne i odżywione, znacznie poprawia się ich nawilżenie i miękkość. Olejowanie wzmacnia również włosy skłonne do wypadania i odbudowuje strukturę włosa co ułatwia ich rozczesywanie. Idealnie utrwala kolor farbowanych włosów, dzięki czemu farba dłużej utrzymuje się na pasmach.


2

Jaki olejek wybrać?

Olei jest naprawdę mnóstwo. Od olei spożywczych, po wzbogacone wyciągami ziołowymi i olejkami eterycznymi. Do włosów suchych i zniszczonych polecany jest olejek arganowy, migdałowy, kokosowy i sezamowy. W przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania warto zastosować oliwę z oliwek, olejek sezamowy i winogronowy, zaś do walki z łupieżem zaleca się olejek z drzewa herbacianego. Jednym z również znanych olejów jest olejek rycynowy, który zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu końcówek, jak również stymuluje i przyspiesza porost włosów.


3

Jak prawidłowo olejować włosy.

Konkretny sposób nakładania olejku na włosy to kwestia indywidualna. Można go nakładać na suche , jak i na wilgotne włosy, wcierając od nasady włosa po same końce lub wyłącznie na same końcówki. Zabieg warto wykonać na parę godzin przed myciem włosów, następnie nałożyć na głowę foliowy czepek i ręcznik co spowoduje, że substancje odżywcze będą lepiej wnikać w głąb włosa i skórę głowy. Po upłynięciu czasu dokładnie płuczemy włosy ciepłą wodą i myjemy je szamponem. Czynność najlepiej wykonywać od 1 do 2 razy w tygodniu.


4

Uwaga na błędy.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy olejowaniu włosów jest nałożenie zbyt dużej ilości olejku, co powoduje że źle opłukane włosy stają się tłuste, ciężkie i oklapnięte. Nieprawidłowe jest także zbyt długie trzymanie oleju na włosach. Skutkiem źle wykonanego zabiegu może być osłabienie włosów, a nawet ich wypadanie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.04.2015

Komentarze