Szczoteczka soniczna – dlaczego jest lepsza od manualnej?

Prawidłowa higiena jamy ustnej ma ogromne znaczenie dla zdrowia. Stan uzębienia wpływa na dobrostan całego organizmu. Wypracowanie właściwych nawyków pielęgnacyjnych przynosi efekty pod postacią pięknych i białych zębów, które są atrybutem każdego atrakcyjnego człowieka. Podstawą higieny jest szczotkowanie zębów. Dowiedz się, dlaczego szczoteczki soniczne są znacznie skuteczniejsze w usuwaniu płytki nazębnej niż tradycyjne szczoteczki manualne.

1

Jak działa szczoteczka soniczna? 

Jak działa szczoteczka soniczna? 

Na początek warto wyjaśnić, czym właściwie wyróżnia się szczoteczka soniczna. Technologia wykorzystywana w szczoteczkach sonicznych polega na wytwarzaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Fale te wprawiają w ruch włosie szczoteczki. Szybkie ruchy powodują wytwarzanie mikrobąbelków (z pasty do zębów i wody), które docierają do najtrudniej dostępnych zakamarków jamy ustnej. Ta zaawansowana technologia pozwala nie tylko dotrzeć do problematycznych obszarów i przestrzeni międzyzębowych, ale przede wszystkim skuteczniej rozbija płytkę nazębną. Wizualnie szczoteczka soniczna nieco przypomina tę manualną. Jej główka jest podłużna, a nie okrągła (jak w przypadku szczoteczki elektrycznej rotacyjnej). Wiele nowoczesnych szczoteczek łączy się z aplikacją mobilną na telefon, co pomaga budować prawidłowe nawyki. 


2

Jaka jest przewaga szczoteczki sonicznej nad tradycyjną metodą szczotkowania? 

Szczoteczki soniczne są zdecydowanie lepsze niż manualne, ale spisują się lepiej również od szczoteczek elektrycznych rotacyjnych z okrągłą główką. Ich główną zaletą jest duża skuteczność przy rozbijaniu płytki nazębnej (zmniejszają jej ilość nawet o 80%) . Szczoteczka soniczna usuwa więc zanieczyszczenia i płytkę, a przy tym subtelnie wybiela zęby. Ponadto szczoteczka soniczna jest delikatniejsza dla dziąseł. Jej działanie opiera się na innowacyjnej technologii sonicznej, nie zaś na mechanicznym szczotkowaniu. Nie ma potrzeby stosowania nacisku, ponieważ mikrobąbelki doskonale rozbijają wiązania między płytką nazębną a zębami i docierają do przestrzeni międzyzębowych. Tym samym szczoteczki soniczne są bezpieczne dla szkliwa i dziąseł. Niwelują krwawienia i zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych w jamie ustnej.


3

Jak wybrać dobrą szczoteczkę soniczną?

Wybierając odpowiednią dla siebie szczoteczkę soniczną, zwróć uwagę na kilka aspektów:
Częstotliwość fal dźwiękowych – im większa częstotliwość, tym lepiej. Dobre szczoteczki mogą mieć częstotliwość 31 000, 62 000 czy nawet 96 000 Hz.
Czujnik nacisku – szczoteczka ostrzega przed nadmiernym naciskiem.
Różne tryby – wybierz szczoteczkę, która ma różne tryby czyszczenia (na przykład standardowy, delikatny, wybielający itp.).
Czas pracy baterii – dłuższy czas pracy baterii oznacza rzadsze ładowanie.
Możliwość łączenia z aplikacją mobilną – to bardzo ciekawa funkcja, która pozwala na personalizację programów czyszczenia i budowanie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej.
W ofercie szczoteczek z pewnością znajdziesz model o najlepszych parametrach. Kieruj się indywidualnymi potrzebami (na przykład delikatne dziąsła czy chęć wybielenia zębów). Nowoczesne szczoteczki są funkcjonalne i estetyczne. Znacząco wspomagają codzienną higienę, zapewniając zdrowie i piękny uśmiech na długie lata.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.12.2023

Komentarze