Sposoby na piękne rzęsy – olejki, odżywki, przedłużanie

Każda kobieta oczekuje czegoś innego, kiedy decyduje się na świadomą pielęgnację rzęs – regeneracji, zagęszczenia, wydłużenia albo tylko przyciemniania. Określ swój cel i wybierz sposób na piękne rzęsy, który pasuje do Ciebie najlepiej.

1

Co decyduje o tym, że kobieta ma piękne, czarujące i nieco tajemnicze spojrzenie? Nie ma znaczenia kształt i kolor oczu. Makijaż również nie jest tutaj najważniejszy, choć jest całkiem niezłym sposobem na podkreślenie spojrzenia. Więc co się liczy tak naprawdę? Rzęsy, dzięki którym każde oko (niezależnie od kształtu, koloru, make-upu) może być pięknie podkreślone i doskonale zaakcentowane. To właśnie pielęgnacja rzęs jest najważniejsza, dlatego warto znać najlepsze sposoby na piękne rzęsy.


2

Codzienna pielęgnacja

Dla rzęs ważne są takie kwestie jak delikatność i troska. Warto dbać o nie codziennie, na każdym kroku, wówczas odwdzięczą się pięknem. Ważny jest zwłaszcza demakijaż. Podstawowa zasada – oczyszczone i nieobciążone kosmetykami rzęsy są zdrowe, a w konsekwencji też piękne. Codzienna pielęgnacja to doskonały sposób na uchronienie rzęs przed czynnikami szkodliwymi – nie przyspieszy ich wzrostu, nie zregeneruje, ale pozwoli zachować rzęsy w stale dobrej kondycji.


3

Okazyjne zabiegi regenerujące

Do okazyjnych zabiegów można zaliczyć przede wszystkim różnego rodzaju domowe kuracje pielęgnacyjne np. olejowanie rzęs lub stosowanie odżywek. Mają one na celu zregenerowanie rzęs, odżywienie ich, zapewnienie im prawidłowego nawilżenia i przyspieszenie wzrostu. Co jest lepszym rozwiązaniem?• Olejki do rzęs działają powierzchownie, ochraniając delikatne włoski przed uszkodzeniem i utratą nawilżenia. Najczęściej polecany olejek na porost rzęs to olej rycynowy, który jest jednak trudny do zaaplikowania na rzęsy i działa bardzo delikatnie.Odżywka do rzęs to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, ponieważ zawiera najlepszą kompozycję witamin, minerałów i składników odżywczych. Nakłada się ją bez problemu, dzięki precyzyjnemu aplikatorowi. Wnika bezpośrednio do cebulek rzęs i działa dogłębnie, a więc dużo intensywniej niż naturalne olejki. Jeśli jest dobrej jakości i pamiętamy o jej regularnym stosowaniu, odżywka do rzęs nie tylko regeneruje i wzmacnia, ale również zapobiega utracie rzęs i przyspiesza ich wzrost.


4

Profesjonalne zabiegi

Oczywiście możemy również skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych m.in. przedłużania, zagęszczania, farbowania rzęs (trwale lub za pomocą henny), a nawet trwałej ondulacji lub liftingu. Każdy z wymienionych zabiegów ma swoje wady i zalety, a sięgają po nie najczęściej kobiety, które oczekują natychmiastowych i bardzo wyrazistych efektów.• Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to dwa podobne do siebie zabiegi, które polegają na przyklejaniu do naturalnych włosów sztucznych rzęs lub kępek. Przy odpowiednim doborze długości, grubości i koloru rzęs można uzyskać różne efekty. Niestety zabieg jest mocno obciążający, może wywoływać podrażnienia i przyspieszać wypadanie rzęs.• Farbowanie rzęs możemy wykonać na dwa sposoby: albo wykorzystując naturalny barwnik, czyli hennę, albo trwały barwnik. Niezależnie od metody dzięki farbowaniu rzęs możemy podkreślić ich kolor, a także optycznie je wydłużyć – nic więcej. Efekt jest tymczasowy i trzeba uważać na ewentualne podrażnienia.• Trwała ondulacja i lifting rzęs to również podobne do siebie zabiegi. W obu przypadkach za pomocą specjalistycznego preparatu podkręca się rzęsy i podkreśla ich kształt, aby nadać spojrzeniu wyrazistości. Niestety nie mają one wpływu na długość rzęs, choć lifting rzęs może również obejmować przyciemnienie włosków.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.02.2018

Komentarze