Spodnie na miarę – czy warto inwestować w produkty szyte na miarę?

Coraz bardziej zwracamy na jakość kupowanych produktów. Dotyczy to również odzieży. Patrzymy na to, czy nasze ubrania są wygodne, uszyte w zgodzie z najnowszymi trendami i z wysokiej klasy tkanin. To m.in. z tego względu chętniej decydujemy się na szycie na miarę. Czy to dobry pomysł, kiedy chcemy wyposażyć swoją garderobę w nowe spodnie? W dalszym ciągu o szyciu na miarę myślimy przy okazji stroju ślubnego. Suknia ślubna lub garnitur to często składane zamówienia u krawca. Jednocześnie śmielej myślimy o tym, by uszyć u niego również inne elementy garderoby. Chociaż sam koszt jest wyższy, niż gdybyśmy kupili je w sklepie, to wielość zalet sprawia, że zainteresowanie tym rozwiązaniem rośnie. Zastanówmy się więc, dlaczego spodnie szyte na miarę są dobrą propozycją.

1

Nieprzeciętna jakość i wygoda

Nieprzeciętna jakość i wygoda

Zanim odpowiemy na to pytanie, zastanówmy się, co nas spotyka podczas mierzenia spodni w sklepie. Widzimy atrakcyjny model spodni na wystawie, po czym kierujemy się do przymierzalni. Tam okazuje się, że nie leżą już tak dobrze – za krótkie, za długie, kieszeń nie w tym miejscu, zaburzenie proporcji. Po kilku takich wizytach może nam przejść ochota na zakupy, towarzyszy nam frustracja. A jak to wygląda w przypadku szycia na miarę? Tutaj spotykamy się z czymś innym.
Krawiec wnikliwie wsłuchuje się w nasze potrzeby, zadaje pytania, by mieć jak najlepszy obraz tego, czego oczekujemy. Przygląda się sylwetce, by pomóc dobrać fason, który podkreśli nasze atuty. Mamy do wyboru mnóstwo materiałów i kolorów – znacznie więcej niż w sklepie. Tak samo to my decydujemy, jakie przy spodniach będą wstawki, guziki, przeszycia. Finalnie otrzymujemy spodnie, które będą na nas leżeć perfekcyjnie. A dzięki temu, że będą wysokiej jakości, posłużą nam przez długi czas.


2

Spodnie szyte na miarę pozwolą się wyróżnić

Spodnie w sklepach często są do siebie podobne. O ile lubimy ubierać się w tym samym stylu, co większość osób, nie będzie nam to bardzo przeszkadzało. Jednak w przypadku, kiedy lubimy się wyróżniać i poprzez ubranie podkreślić swoją osobowość, to zakupy w sieciówkach nie są szczególnie satysfakcjonujące. Jeżeli zdecydujemy się na szycie spodni u krawca, to mamy gwarancję, że wyposażymy się w coś, czego nie ma nikt inny. Nasze spodnie będą niepowtarzalne i takie też będą nasze stylizacje, w których je wykorzystamy.


3

Szycie na miarę wymaga czasu

Szycie na miarę wymaga czasu
Kiedy już postanowimy, że udamy się do pracowni krawieckiej, to musimy się liczyć z tym, że nie dostaniemy swoich wymarzonych spodni w ten sam dzień. Zanim krawiec przystąpi do szycia, musi poznać nasze wymagania, zdjąć miarę. Da nam do wyboru materiały i dodatki. Ponieważ praca w tym przypadku będzie ręczna, to samo szycie będzie czasochłonne i może trwać nawet kilka tygodni. Po tym czasie przyjdziemy na przymiarkę, a krawiec naniesie delikatne poprawki. Jeśli więc szukamy czegoś na już, to pozostają nam tradycyjne zakupy. Jednak kiedy możemy nieco poczekać, to spodnie szyte na miarę są strzałem w dziesiątkę.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.12.2022

Komentarze