Przygotuj skórę na lato

Choć za oknem pojawiają się dopiero niewielkie sygnały wiosny, już teraz warto pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji skóry, by cudownie wyglądała latem. Wykonując systematycznie zabiegi możesz być pewna, że zdejmując grube warstwy odzieży zachwycisz wszystkich wokoło miękką i lśniącą skórą.

1

Zacznij od peelingów

Zacznij od peelingów

Ludzka skóra przystosowuje się do warunków panujących wokół niej. Podczas chłodnych pór roku wierzchnia część naskórka jest nieco grubsza, a przy tym zyskuje niezbyt ładny blado-szarawy odcień. Grubszy naskórek zmniejsza przepuszczanie ciepła na zewnątrz organizmu i chroni skórę właściwą przed przemarznięciem. Z drugiej jednak strony nie prezentuje się najlepiej. Dlatego, kiedy za oknem słońca jest coraz więcej, warto usunąć zbędny naskórek. Można to zrobić w bardzo prosty sposób – używając peelingu.
Do wykonania tego zabiegu można wykorzystać gotowe kosmetyki lub przygotować je samodzielnie. Najlepiej stosować peeling na całe ciało systematycznie – raz w tygodniu. Peeling jest bezpiecznym zabiegiem, ale jeśli na twoim ciele występują zmiany skórne, takie jak np. ropne wypryski, skontaktuj się z lekarzem. Dermatolog w Warszawie lub innym mieście ustali, z jakich preparatów do peelingu powinnaś korzystać, by nie pogorszyć stanu skóry.


2

Skóra dobrze nawilżona

Po oczyszczeniu skóry z zanieczyszczeń powinnaś zadbać o jej nawilżenie. Najlepiej w tym celu korzystać ze specjalistycznych balsamów i kremów. Dobierz je do rodzaju skóry. Po każdej kąpieli i peelingu nałóż na całe ciało cienką warstwę balsamu. Ten zabieg sprawi, że będzie ona lepiej nawilżona, stanie się bardziej jędrna i elastyczna.


3

Masaż poprawi kondycję skóry

Zmęczenie to jeden z największych wrogów skóry. Warto zatem co jakiś czas dać sobie chwilę wytchnienia i poświecić ją na zabiegi odprężające. Masaż twarzy czy całego ciała poprawi krążenie w naczyniach włosowatych skóry, dzięki czemu będzie ona lepiej ukrwiona i natleniona. Po masażu skóra nie tylko wygląda, ale również czuje się znacznie lepiej. Masaż doskonale wpływa na cały organizm, dlatego warto korzystać z niego systematycznie.


4

Piękna skóra na talerzu

Przyzwyczailiśmy się, że mówiąc o pielęgnacji i zdrowiu skóry mamy na myśli zabiegi kosmetyczne, a niekiedy wsparcie dermatologiczne. Trzeba jednak pamiętać, że na wygląd skóry ma wpływ także to, co jemy. Aby nadać jej piękny wygląd warto zadbać o to, by na talerzu nie pojawiały się np. dania typu fast food. Zamiast nich powinny tam być potrawy z dużą ilością warzyw, nasion i z dodatkiem świeżych olejów roślinnych, które zawierają witaminy i minerały wpływające na wygląd skóry.
W dzisiejszych czasach wszyscy chcą szybkich i doskonałych efektów. Niestety, w przypadku pielęgnacji skóry nie zawsze udaje się uzyskać pożądane efekty w ciągu kilku dni. O piękny i zdrowy wygląd skóry należy dbać przez cały rok, a przygotowania do lata najlepiej zacząć już wczesną wiosnę. Regularne peelingi, korzystanie z kosmetyków nawilżających i odżywiających skórę od zewnątrz a także dbanie o jej odżywienie od wewnątrz to rzeczy, o których musisz pamiętać niezależnie od pory roku.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.02.2023

Komentarze