Olejek rycynowy- jak działa na włosy, rzęsy i paznokcie?

Olejek rycynowy ma wiele pozytywnych zastosowań. Od działań przeczyszczających, gdy ma się zaparcia, po lśniące włosy i dłuższe rzęsy.

1

Włosy.

Włosy.

Olejek rycynowy, który kupujemy w aptece (mała, niepozorna buteleczka za 2 zł) może okazać się zbawieniem na rozdwojone końcówki włosów. Można go nakładać po całej długości, jednak nie powinny tego robić osoby z włosami przesuszonymi, a przynajmniej nie często. Olejek ten ma dość gęstą konsystencję, więc zanim nałożysz go na włosy, zmieszaj go na przykład z wodą. Inaczej efekt może być taki, że wyrwiesz sobie pełno włosów.
 1. Zmieszaj wodę z olejkiem i nałóż go na włosy (od połowy w dół). Rób to delikatnie.

 2. Zawiń włosy w kucyk i potrzymaj je tak ok. 30 min.

 3. Spłucz głowę i dokładnie ją umyj.
  Efekt? Włosy są błyszczące, sypie i delikatne w dotyku. Długotrwałe stosowanie da zmniejszoną ilość rozdwojonych końcówek.


2

Rzęsy.

Rzęsy.

Potrzebna ci będzie czysta szczoteczka od tuszu do rzęs. Zamocz go delikatnie do buteleczki olejku (uważaj, żeby nie nabrać go za wiele) i przeczesz nim parę razy rzęsy. Rób to codziennie przed snem, a po jakimś czasie zobaczysz, że twoje rzęsy będą ciemniejsze i dłuższe.
Uwaga. Nie nakładaj za dużo olejku na noc, bo efekt może być taki, że obudzisz się z lekko sklejonymi powiekami.


3

Paznokcie.


 1. Tu potrzebna będzie pusta buteleczka od lakieru do paznokci, bądź tylko czysty pędzelek. Możesz nim bezpośrednio maczać w buteleczce olejku rycynowego i po prostu "malować" nim paznokcie. Gdy masz więcej czasu możesz go mocniej wetrzeć.

 2. Powtarzaj to dwa razy dziennie.
  Efekt będziesz widziała już po krótkim czasie. Paznokcie przestają się łamać i rozdwajać. Stają się twarde i lśniące. Olejek rycynowy jest doskonałą alternatywą dla kogoś, kto chce mieć piękne długie paznokcie. Po około miesiącu/dwóch systematycznego olejowania, będziesz posiadaczką cudownych paznokci.


Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 31.07.2015

Komentarze