Nie wiesz jak nakładać podkład do twarzy? - sprawdź tę poradę

Większość kobiet używa podkładu i zapewne niejednej z nas zdarzyło się pozostawić na twarzy nieestetyczne smugi. Oto kilka porad jak dobrać odpowiedni dla naszej cery podkład oraz jak go nakładać, aby twarz wyglądała idealnie, świeżo i promiennie.

1

Rodzaje podkładów i techniki jego nakładania

Rodzaje podkładów i techniki jego nakładania Pierwsze co musisz zrobić to wybrać właściwy podkład do twarzy, tak aby podkreślił Twoją urodę.

Na rynku spotkamy kilka rodzajów podkładów, warto wybrać ten, który nie tylko będzie pasował do kolorytu naszej cery, ale również spowoduje, że będzie ona wyglądała pięknie bez szkody dla skóry.

 • Podkład w płynie - najczęściej spotykany i kupowany w drogeriach, nadaje się tak naprawdę dla każdego rodzaju cery, a nałożony umiejętnie zapewnia bardzo naturalne efekty.

 • Podkład w kompakcie - możemy go kupić w pudełeczku (tak jak puder) lub w sztyfcie, jest najlepszy dla kobiet, które potrzebują mocnego efektu kryjącego, pamiętajmy tylko, że taki kosmetyk musi być najpierw rozgrzany na dłoni lub gąbeczce.

 • Podkład w kremie lub musie - ma delikatnie pielęgnujące działanie, co sprawia, że jest idealny do cery suchej, dość dobrze pokrywa przebarwienia, ale ma wadę: jest mało wydajny.

 • Podkład pudrowo-kremowy - stanowi kombinację dwóch kosmetyków: podkładu oraz pudru, jest idealny dla zapracowanych kobiet, które szybko potrzebują osiągnąć matowy efekt makijażu, kosmetyk ten dobrze kryje.

 • Tonujący krem na dzień (tzw. BB krem) - bardzo popularny kosmetyk pielęgnujący z delikatnym pigmentem. Nie kryje niedoskonałości, ale jeśli mamy idealną cerę możemy go stosować zamiast podkładu.Główna zasada nakładania podkładu to: im cieńszą warstwę kosmetyku nałożymy, tym makijaż będzie wyglądał naturalniej, a my unikniemy na twarzy efektu maski. Make-up najlepiej nakładać: palcami (warto kosmetyk delikatnie rozgrzać na wierzchniej części dłoni, podkład nałożony palcami dłużej zachowuje matowość) lub wilgotną sylikonową gąbeczką (podkład nakładany w ten sposób będzie wyglądał bardzo delikatnie i naturalnie, zwilżając wcześniej gąbeczkę spowodujemy, że kosmetyk nie będzie się w nią wchłaniał zbyt mocno, a to oszczędza produkt).


2

Jak poprawnie nałożyć podkład?

Oto najważniejsze rady, które gwarantują stuprocentowy sukces przy aplikacji podkładu.

 • Kosmetyk nałożony palcami będzie trwalszy i dłużej pozostanie matowy, a ten nałożony gąbką da bardziej naturalny efekt.

 • Nakładajmy go zawsze od czoła w stronę podbródka.

 • Jeśli mamy rozszerzone pory, raczej wklepujmy podkład niż go wcierajmy.

 • Jeśli po nałożeniu kosmetyku bardzo mocno zaznaczyły nam się bruzdy i zmarszczki rozetrzyjmy linie patyczkiem do uszu.

 • Nakładajmy make-up tylko w pełnym świetle.

 • Pamiętajmy o uszach i szyi, szczególnie jeśli malujemy się na wieczorne wyjście.

 • Przed przypudrowaniem twarzy poczekajmy chwilę, aż podkład zastygnie.


3

Najczęstsze błędy popełniane przy aplikacji podkładu

Sprawdź poniższe rady, które pomogą Ci uniknąć najczęściej popełnianych błędów przy nakładaniu podkładu.

 • Zbyt duża ilość kosmetyku spowoduje, że twarz będzie wyglądała sztucznie.

 • Zbyt mała ilość podkładu będzie się "tępo" rozprowadzała i na twarzy pozostaną smugi.

 • Nie nakładajmy kosmetyku bezpośrednio po nałożeniu kremu pielęgnacyjnego, podkład zacznie się rolować, a makijaż spłynie.

 • Nie stosujmy ciemnego podkładu, aby "pokolorować" twarz, lepiej użyć samoopalacza, aż do uzyskania upragnionego koloru skóry.

 • Po nałożeniu kosmetyku sprawdźmy czy nie zrobiłyśmy sobie na twarzy smug, kiedy się przypudrujemy nic nie da się już z tym zrobić i makijaż trzeba będzie zacząć od nowa.Pamiętajmy, że otwarty wcześniej kosmetyk zachowuje świeżość przez około pół roku, po tym czasie zaczyna się rozwarstwiać, może zmienić kolor, a co najgorsze możemy wywołać takim podkładem na twarzy reakcję alergiczną.


Przeczytaj teraz:

Galeria

Przed nałożeniem na twarz, rozgrzejmy make-up w dłoni. Przed nałożeniem na twarz, rozgrzejmy make-up w dłoni.
Przed nałożeniem na twarz, rozgrzejmy make-up w dłoni. Przed nałożeniem na twarz, rozgrzejmy make-up w dłoni.
Przed nałożeniem na twarz, rozgrzejmy make-up w dłoni. Przed nałożeniem na twarz, rozgrzejmy make-up w dłoni.
Przed nałożeniem na twarz, rozgrzejmy make-up w dłoni. Przed nałożeniem na twarz, rozgrzejmy make-up w dłoni.

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 09.11.2013

Komentarze