Manicure hybrydowy łatwo zrobisz sama!

Żele, lakiery, hybrydy – kobiety uwielbiają piękny manicure i nigdy go nie porzucą, mimo że wymaga to regularnych wizyt w salonie kosmetycznym. Żelowe paznokcie wykonuje się dość trudno. Nawet najlepsze lakiery do paznokci nie są tak trwałe, jakbyśmy tego chciały. Na szczęście są lakiery hybrydowe, których aplikacja nie jest skomplikowana i warto nauczyć się robić to samodzielnie.

1

Manicure hybrydowy łatwo zrobisz sama!

Manicure hybrydowy łatwo zrobisz sama!

Lakiery hybrydowe zdobyły nasze serca już kilkanaście lat temu i nie ma co się dziwić, bo gwarantują fantastyczny wygląd paznokci. Piękne dłonie budują nasze poczucie własnej wartości i dodają sporo pewności siebie. Dobry manicure fantastycznie uzupełnia każdą stylizację i obojętnie, czy jest to sportowy strój, czy wieczorowa kreacja. Lakier hybrydowy to rodzaj lakiero-żelu, który uzyskuje trwałość po utwardzeniu za pomocą specjalnej lampy. Wykonanie manicure hybrydowego trwa około godziny. Hybrydowe paznokcie wyglądają doskonale ponad dwa tygodnie. Można zmywać naczynia, kąpać się godzinami, nawet pracować w ogródku, a na paznokciach pozostaną pozbawione odprysków lakiery. Hybrydy po dwóch-trzech tygodniach trzeba zdjąć ze względu na nieestetyczny odrost paznokci, ale natychmiast można nałożyć je ponownie. Jeśli nauczysz się robić manicure hybrydowy w domu, zaoszczędzisz nie tylko sporo pieniędzy, ale też własnego czasu.


2

Manicure hybrydowy – czego potrzebujesz?

Do samodzielnego wykonania fantastycznego manicure hybrydowego potrzebny jest oczywiście lakier hybrydowy w ulubionym kolorze, specjalna baza i top. Niezbędne będą także preparaty takie jak: odtłuszczacz, płyn do przemywania lakierów hybrydowych i oliwka do paznokci.Bardzo ważne są standardowe materiały, których używa się przy wykonywaniu każdego manicure. Zaopatrzyć się trzeba w papierowy pilnik do paznokci oraz w bloczek polerski. Niezbędne będą specjalne płatki do manicure, bo zwykłe waciki potrafią zostawiać „włoski”, które brzydko wyglądają, gdy wtopią się w lakier. Większą inwestycją jest specjalna lampa do utwardzania lakieru, ale jest to wydatek jednorazowy, więc zwróci się bardzo szybko.Do wyboru mamy dwa rodzaje lamp do utwardzania hybryd: lampy UV i lampy LED. Warto zdecydować się na te działające w oparciu o żarówki ledowe, bo lampy UV emitują szkodliwe promieniowanie, które może zaszkodzić skórze dłoni. Jeśli jednak dysponujesz lampą UV, użyj wcześniej kremu do rąk ze standardowym filtrem UV.


3

Idealne lakiery – hybrydy krok po kroku

Cały zabieg rozpoczyna się od tradycyjnego opracowania paznokci, które należy skrócić, jeśli tego wymagają, i nadać im odpowiedni kształt. Następnie dokładnie odsuwamy skórki z płytki paznokcia lub usuwamy je. Kolejnym krokiem jest zmatowienie całej płytki paznokcia za pomocą bloczka polerskiego oraz odtłuszczenie jej specjalnym płynem.
Na tak przygotowaną płytkę nanosimy cienką warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie LED (60 sekund) lub w lampie UV (120 sekund). Na bazę nakładamy dwie warstwy lakieru hybrydowego, ale utwardzamy w lampie najpierw pierwszą z nich, a potem drugą (czas utrwalania identyczny z tym przy bazie wstępnej). Na koniec nanosimy cienką warstwę topu i też utwardzamy w lampie. Ostatnią czynnością jest przemycie paznokcia płynem do przemywania lakierów hybrydowych i nałożenie oliwki na skórki wokół paznokcia.Znudził ci się kolor i chcesz wypróbować inne lakiery? Hybrydy można zdjąć w warunkach domowych, wystarczy lekko spiłować wierzchnią warstwę lakieru. Następnie do paznokcia przykładamy nasączony acetonem zwykły wacik, a dla przyspieszenia procesu owijamy go zwykłą folią aluminiową. Po około 10 minutach zdejmujemy taki kompres z palca i usuwamy resztki lakieru za pomocą zwykłego, drewnianego patyczka.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.11.2020

Komentarze