Lakiery hybrydowe – jak je prawidłowo nakładać?

Lakiery hybrydowe stały się bardzo popularne w świecie manicure. Pozwalają na osiągnięcie trwałej, lśniącej stylizacji paznokci. Aby jednak uzyskać najlepsze rezultaty, ważne jest prawidłowe nakładanie lakieru hybrydowego. Oto kilka kroków, które pomogą Ci w perfekcyjnym manicure.

1

Przygotuj paznokcie

Przygotuj paznokcie

Zanim zabierzesz się za aplikację lakierów, przygotuj płytkę paznokciową do zabiegu. Ważne jest, aby przed nałożeniem lakieru paznokcie były czyste i suche. Możesz użyć specjalnego preparatu do odtłuszczania paznokci, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Następnie delikatnie przypilnuj paznokcie, aby zniwelować nierówności i nadać płytce gładką powierzchnię. Usuń też skórki.


2

Nałóż bazę

Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy. Baza jest podstawowym elementem każdego manicure’u hybrydowego. Tworzy ona barierę, która zapobiega przebarwieniom płytki paznokciowej spowodowanym przez kolorowe lakiery. Pomoże też w utrzymaniu lakieru na paznokciach przez dłuższy czas i zapewni mu trwałość.Baza powinna być równomiernie rozprowadzona na paznokciach – staraj się uniknąć pomalowania skórek. Przed aplikacją zabezpiecz wolny brzeg paznokcia. Po aplikacji bazy utwardź ją pod lampą UV lub LED.Tip: Baza jest potrzebna, aby lakier trzymał się płytki, ale lepiej nałożyć jej zbyt mało i później dołożyć, niż za dużo i doprowadzić do zalania skórek. Jeśli nałożyć zbyt grubą warstwę bazy, po utwardzeniu manicure nie będzie wyglądał estetycznie, a hybryda i tak może się słabo trzymać, ponieważ pod lakier dostanie się powietrze. Uwaga – baza powinna być lepka! Nie przemywaj jej niczym. Po kilku sekundach od utwardzenia możesz przystąpić do kolejnego kroku.


3

Czas na lakiery hybrydowe

Kolejnym krokiem jest nałożenie lakieru hybrydowego w wybranym kolorze. Znów ważne jest, aby nałożyć cienką warstwę lakieru, starając się uniknąć malowania skórek. Pamiętaj, aby równomiernie rozprowadzić lakier na całej powierzchni paznokcia. Prowadź pędzelek blisko skórek, ale zawsze zostaw ten bezpieczny 1 mm, aby uniknąć ich zalania.Po nałożeniu kolorowego lakieru hybrydowego utwardź go w lampie UV lub LED. Czas utwardzania zależy od marki lakieru, dlatego warto sprawdzić odpowiednie informacje na opakowaniu. Po utwardzeniu pierwszej warstwy, możesz nałożyć kolejną – i ponownie ją utwardzić. Pamiętaj, że lakiery hybrydowe zawsze nakładamy cienkimi warstwami i każdą warstwę utwardzamy w lampie – dopiero wtedy można pomalować paznokieć kolejną warstwą lub innym kolorem dla ciekawego efektu.


4

Na koniec – top coat

Ostatnim krokiem jest nałożenie topu. Top jest końcową warstwą, która zapewni lśniący efekt i ochroni manicure przed odpryskiwaniem. Również top należy równomiernie rozprowadzić na paznokciach, starając się uniknąć zalania skórek. Top ponownie utwardzasz w lampie.


5

Nie zapomnij o odtłuszczeniu paznokci

Jeśli posiadasz tradycyjny top, właśnie w tym momencie, po utwardzeniu, przemyj go wacikiem nasączonym cleanerem. Usuniesz niż resztki lakieru i przywrócisz połysk paznokciom. Dostępne są także topy „no wipe”, czyli takie, które się nie lepią i których już nie trzeba przemywać żadnym preparatem. Sprawdź, który rodzaj produktu posiadasz.Teraz, gdy wiesz, jak prawidłowo nakładać lakiery hybrydowe, możesz cieszyć się trwałym i pięknym manicure’em. Pamiętaj, że regularne pielęgnowanie paznokci i odpowiednie nakładanie lakieru są kluczowe dla utrzymania pięknych i zdrowych paznokci.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.12.2023

Komentarze