Krem pod oczy – nie zastępuj go innymi kosmetykami!

Cienka i wrażliwa skóra pod oczami może jako pierwsza zdradzać widoczne oznaki starzenia. Żeby tego uniknąć, konieczna jest jej regularna pielęgnacja. Pojawiają się jednak głosy, że krem pod oczy można zastąpić uniwersalnym kosmetykiem do twarzy, co jest niezupełnie zgodne z prawdą. Specjaliści wymieniają wiele powodów, dla których ta część cery wymaga specjalnej opieki, a substancje zawarte w kremach do twarzy nie zawsze mogą ją zapewnić.

1

Skóra pod oczami wymaga regularnej pielęgnacji

Skóra pod oczami to szczególnie wrażliwe miejsce twarzy. W tych rejonach jest ona kilkukrotnie razy cieńsza i praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych. Wytwarzane sebum zabezpiecza skórę przed utratą wilgoci, a ponieważ pod oczami gruczołów jest bardzo niewiele, w tym miejscu łatwo o przesuszenie i utratę elastyczności, co sprzyja powstawaniu zmarszczek.Krem pod oczy ma za zadanie nie tylko zadbać o właściwe nawilżenie cery, ale także minimalizować oznaki starzenia. W tych rejonach twarzy pojawiają się one szczególnie szybko. Uśmiech, mrużenie oczu, zmywanie makijażu, czy nawet mruganie – wszystkie te czynniki mogą osłabiać skórę i sprawiać, że z czasem drobne zmarszczki staną się coraz bardziej widoczne. Kremy pod oczy ujędrniają, wygładzają i lekko napinają skórę, dzięki czemu przy ich regularnym stosowaniu można nieco zahamować cały ten proces.Stosowanie kremu pod oczy poleca się już młodym osobom. Rozpoczynając pielęgnację tych wrażliwych rejonów cery jak najwcześniej, można dłużej cieszyć się dobrą kondycją skóry i jej pięknym rozpromienionym wyglądem. Młode osoby z pomocą odpowiednio dobranego kremu mogą wygładzić pierwsze zmarszczki, w tym tak zwane kurze łapki, pozbyć się przebarwień i opuchlizny pod powiekami.


2

Dlaczego krem po oczy nie może być zastąpiony innym kosmetykiem?

Skóra pod oczami jest cienka, łatwo traci nawilżenie i poddaje się zmarszczkom. Te same powody, które przemawiają za jej regularną pielęgnacją, świadczą o tym, że nie należy używać przy tym uniwersalnych kosmetyków do całej skóry twarzy. Skład i sposób działania takich kremów różni się od preparatów przeznaczonych do wrażliwej skóry pod oczami.
Przez samą budowę, cienkość i delikatność skóry pod oczami, substancje zawarte w nakładanych na nią kosmetykach wchłaniane są znacznie łatwiej, szybciej i głębiej. Jeżeli substancje te nie są właściwie dobrane lub mają zbyt wysokie stężenie, mogą wywoływać podrażnienia i zaczerwienienia.
Dodatkowo warto pamiętać, że nie wszystkie kosmetyki są przeznaczone do użytku w bezpośredniej okolicy oczu. Kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry pod oczami przechodzą dodatkowe badania, by wykluczyć ryzyko podrażnienia spojówki.
Krem pod oczy odpowiada nie tylko za nawilżenie. Takie kosmetyki wzbogaca się o składniki czynne, które mają poprawić krążenie krwi, napięcie i elastyczność skóry, wyrównać jej koloryt, złagodzić podrażnienia i opuchliznę pojawiającą się przy zmęczeniu. W kremach pod oczy mile widziane są takie składniki jak:
• kofeina, która świetnie napina skórę i przy regularnym stosowaniu usuwa jej przebarwienia;
• kwas hialuronowy odpowiedzialny za dogłębne nawilżenie cery;
• witamina C działająca odżywczo i regenerująco, dodatkowo zmniejszająca opuchliznę;
• koenzym Q10 poprawiający napięcie skóry i wyrównujący niewielkie zmarszczki.
Wybierając krem pod oczy, warto kierować się indywidualnymi potrzebami i znajdującymi się w kosmetykach składnikami aktywnymi. Pojawiające się na opakowaniach zalecenia wiekowe należy traktować jak wskazówki. Każda skóra w zależności od jej typu, kondycji zdrowotnej i czynników, na które jest narażona, może mieć inne potrzeby.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.03.2023

Komentarze