Kilka domowych sposobów na wysuszone i spękane pięty?

Tak samo, jak kobiece paznokcie i dłonie, pielęgnacji wymagają również pięty. Naskórek na stopach robi się twardy od chodzenia. Warstwa podeszwy stopy staje się szorstka i sucha. Zaczyna się złuszczać obumarły naskórek. Trzeba dbać o pięty różnymi sposobami, które znajdziesz w poniższej poradzie.

  • Dobrej jakości akcesoria do pielęgnacji pięt, ziołowe kremy do stóp, tarka metalowa, pumeks.
1

Kup dobrą tarkę do pięt

Kup dobrą tarkę do pięt Nogi muszą być pielęgnowane, bo inaczej pięty będą szorstkie i brzydkie.

Najlepsza tarka jest ze stali nierdzewnej. Nie kupuj taniej tarki, bo szkoda pieniędzy, a efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Oczka tarki muszą być ostre, ponieważ skóra na piętach jest twardsza i trudniej ją usunąć. Uważaj, aby nie skaleczyć się, podczas tarcia tarką pięt. Zabieg wykonuj regularnie dwa razy w tygodniu tak, żeby nie dopuścić do pogłębiania się szorstkości pięt.


2

Kup pumeks do pięt

Kup pumeks do pięt Pumeks dobrze się sprawdzi podczas pielęgnacji suchych pięt. (Fot. storm11080)

Pumeks ma w swojej budowie drobinki, które są ostre i dzięki niemu suchy naskórek zostaje ściągnięty. Jednak przy dużym zrogowaceniu pięt, zastosowanie pumeksu może okazać się niewystarczające. Najlepszy pumeks do suchych pięt jest drobnoziarnisty, ponieważ przy nacisku na skórę jej nie rani, co może zdarzyć się przy używaniu tarki.


3

Rób kąpiel w krochmalu

Rób kąpiel w krochmalu Kąpiele to doskonały masaż na pięty.

Krochmal dobrze wpływa na zmiękczanie skóry. Na piętach skóra jest twarda, dlatego taka kąpiel sprawi, że pięty i skóra staną się miękkie. Łatwiej jest usunąć łuszczącą się skórę. Dodatkowo krochmal odżywia przesuszoną skórę pięt. Kąpiel staraj się robić na wieczór już przed spaniem. Potem załóż ciepłe, ale bawełniane skarpetki na wcześniej wymoczone pięty.


4

Kąpiel pięt w ziołach

Kąpiel pięt w ziołach Ziołowe kąpiele to raj dla pięknych pięt. (Fot. Davidmau)

Kup sobie siemię lniane i podobnie, jak krochmal stosuj je do moczenia nóg w ciepłej wodzie przez co najmniej piętnaście minut. Możesz robić kąpiel codziennie, jeżeli stwierdzisz, że Twoje pięty potrzebują więcej pielęgnacji. Do gorącej wody wsypujesz parę łyżek siemienia lnianego. Len zmiękcza skórę, która staje się gładsza. Dodatkowo łagodzi podrażnienia występujące na skórze.


5

Kremy do stóp

Kremy do stóp Regularne smarowanie kremami pozwala mieć zadbane pięty.

Jeżeli chcesz mieć i cieszyć się pięknymi piętami oraz spacerować w klapkach latem to, co wieczór wklepuj krem do stóp na bazie ziół, który zwalcza stany grzybiczne. Nie rozsmarowuj całego kremu na piętach i stopach, pozostaw go do całkowitego wchłonięcia przez skórę.


6

Specjalne kremy

Specjalne kremy Dobre kremy z mocznikiem zapewnią zdrowe pięty.

Możesz kupić w aptece lub drogerii krem na bazie mocznika (30%) do zmiękczania naskórka. Kremy te są bardzo skuteczne, ale drogie (koszt od 15 zł do 100 zł). Jednak w zestawie swoich kosmetyków warto mieć ten rodzaj kremu. Krem przywraca elastyczność skóry i likwiduje uszkodzenia na niej. Żeby odnieść efekt, musisz nakładać go systematycznie do momentu uzyskania pożądanego wyglądu.


7

Kuracja dla pięt

Kuracja dla pięt Warto mieć dobrej jakości kremy do pielęgnacji pięt. (Fot. thiagofest)

Na ekspresowe odświeżenie pięt może zadziałać nałożenie grubej warstwy tłustego kremu. Najlepiej, jak zrobisz sobie taki zabieg wieczorem. Na umyte i wysuszone stopy i pięty nałóż solidną ilość kremu na przykład Nivea. Owiń stopy folią aluminiową lub zwykłą i załóż przewiewne bawełniane skarpetki. Na następny dzień Twoje stopy będą dobrze się prezentować łącznie z piętami.


8

Akcesoria do pielęgnacji

W drogerii dostaniesz obcążki do wycinania skórek. Kup dobrej jakości akcesoria i nie żałuj na to pieniędzy. Jeżeli masz grubą warstwę skóry, (a robi się tak, gdy dużo chodzisz na wysokich obcasach), możesz obcążkami do skórek wyciąć nadmiar zrogowaciałego naskórka. Jeżeli boisz się, że mogłabyś się skaleczyć to zafunduj sobie profesjonalną usługę w salonie kosmetycznym.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.01.2014

Komentarze

fajny temat