Jak zrobić peeling do twarzy trądzikowej?

Skóra trądzikowa jest bardzo wrażliwa i należy dokładnie i delikatnie. Nieodpowiednio wykonany peeling spowoduje, że podrażnimy skórę i rozprzestrzenimy bardziej trądzik.

1

Każda skóra wymaga regularnego usuwania martwego naskórka.Zbyt częste robienie peelingów tłustej skóry powoduje jej przesuszanie, a co za tym idzie zwiększenie produkcji sebum i skóra jeszcze bardziej się błyszczy. Jest kilka peelingów, które są odpowiednie do takiej właśnie skóry.


2

Peeling z zieloną herbatą i awokado jest prosty w przygotowaniu. Potrzebujemy 2/3 szklanki cukru, łyżeczka olejku migdałowego, 2 łyżki zielonej herbaty, 4 łyżki rozgniecionego awokado. Peeling nakładamy na twarz i delikatnie wcieramy. Zmywamy letnią wodą.


3

Odpowiedni jest też peeling z płatków owsianych. Przygotowujemy 2 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki brązowego cukru, dwie łyżki soku z cytryny. Mieszamy składniki i delikatnie wcieramy w skórę twarzy.


4

Dobrze działa na skórę trądzikową peeling z kawy. Potrzebujemy szklankę zmielonej kawy, odrobinę cukry, kilka łyżek oliwy z oliwek. Nakładamy papkę na twarz, delikatnie rozcieramy i zmywamy letnią wodą.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Po zmyciu peelingu należy przetrzeć twarz tonikiem. Nie nalezy robicpeelingu gdy mamy, popękane, ropiejące chrosty gdyż sowoduje to rozprzestrzenianie i zaostrzenie sie trądziku.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.12.2012

Komentarze

ja także, bo ma cerę suchą i muszę ją odpowiednio nawilżać

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 15:25:50

na szczęście nie mam z tym problemu

Ostatnio zmieniony: 2013-04-11 13:10:11

genialne

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 19:37:28