Jak zrelaksować dłonie po pracy w ogródku?

Często po pracach w ogrodzie Twoje dłonie są spierzchnięta, a paznokcie wołają o ratunek. Patrząc na nie zastanawiasz sie - CO MAM Z NIMI ZROBIĆ?

  • wolna chwila, woda, delikatne mydło toaletowe, szczoteczka do paznokci, 2-3 paczki drożdży piekarskich świeżych, mleko ok. 150 ml, delikatny krem dom rąk
1

Przygotuj miseczkę z ciepłą wodą i wymocz dłonie w wodzie z mydłem.


2

Jeśli masz brud na dłoniach, za paznokciami, za skórkami, to usuń je szczoteczką do rąk.


3

W miseczce z letnim mlekiem rozpóść drodże piekarskie - należy otrzymać konsystencję gęstej śmietany.


4

Należy nałożyć na ręce otrzymaną konsystencję i poczekać aż zacznie zastygać.


5

Kiedy nałożone drożdże wyschną ( struktura popeka), należy umyć dłonie w letniej wodzie bez mydła.


6

Na koniec trzeba wetrzeć w dłonie delikatny krem do rąk.


7

Powtarzaj zabieg co najmniej raz w tygodniu przez miesiąc - efekty widać już po pierwszym razie


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.05.2010

Komentarze

zgadzam się, a poza tym nie zawsze drogie kosmetyki naprawdę pomagaja. Czsami wystarczy jakiś domowy, sprawdzony sposób, a problemy znikaja. Dzięki za radę

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 17:52:34

Jednak nie każdego stac na super drogie kosmetyki do dłoni znanych firm. A to sprawdzony sposób i naprawdę tani. I ma dodatkowy plus - przez cały czas trwania zabiegu nic nie możesz robic, rodzina musi sama sobie przez ten czas poradzic - więc masz dodatkowe 15 -20 min relaksu i odpoczynku.:)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-02 09:32:44

Mam swój sposób na genialną regeneracje zniszczonych dłoni, ale tu już musiałabym zareklamować serie regeneracyjną specjalnie do dłoni konkretnej firmy ;) Jednak polecam też wypróbowanie ostrego peelingu na dłonie najlepiej do skóry suchej i nałożenie mocno nawilżającego kremu grubą warstwą na dłonie. 
Mam swój sposób na genialną regeneracje zniszczonych dłoni, ale tu już musiałabym zareklamować serie regeneracyjną specjalnie do dłoni konkretnej firmy ;) Jednak olecam też wypróbowanie ostrego peelingu na dłonie najlepiej do skóry suchej i nałożenie mocno nawilżającego kremu grubą warstwą na dłonie.