Jak zregenerować zniszczone przez obgryzanie paznokcie?

Wiele dziewczyn obgryza paznokcie. Spowodowane jest to stresem albo brakiem zajęcia dla rąk. Oczywiście mogą być też inne powody. Nie umiemy sobie z tym poradzić. A żadne preparaty przeciw obgryzaniu paznokci nie pomagają. Mamy je bardzo krótkie i słabe, czyli łamiące się, rozdwajające się..i nie wiemy co z nimi zrobić. Otóż przedstawię dobry, sprawdzony sposób na to. Efekty widoczne po tygodniu, polecam.

1

Przede wszystkim - przestań obgryzać paznokcie.
Najważniejsza jest nasza wola. Musimy chcieć przestać obgryzać. Jest to trudne, nie zaprzeczę. Nadajmy paznokciom odpowiedni kształt poprzez przypiłowanie ich pilniczkiem. Są różne typy pilniczków: jednorazowy, metalowy, szklany itd. Najlepszy jest szklany, gdyż nie rozdwaja paznokci i nie robi tzw. haczyków. Te krótkie paznokcie musimy przypiłować, aby nie było żadnych zadarć. Nadajmy im ładny kształt.


2

Odżywka.
Na zniszczone paznokcie nakładamy odżywkę, najlepiej w postaci lakieru, gdyż są najbardziej skuteczne. Czekamy, aż wyschnie. Przez tydzień czasu nie wolno nam ich obgryzać, to ważne!


3

Bardziej estetycznie.
Po pierwszym tygodniu, gdy widać efekty, zmywamy odżywkę zmywaczem do paznokci (najlepiej tym z dużą ilością witamin) i nakładamy ją z powrotem. Znów czekamy, aż wyschnie. Aby nas nie kusiło warto pomalować paznokcie takim kolorem, aby nie było widać prześwitów odrostów, najlepiej czarnym, czerwonym, niebieskim, zielonym itd, Warto sobie, za każdą chęcią obgryzienia powtarzać: Jak to będzie wyglądało, gdy przez obgryzienie lakier odpadnie?


4

Dla chętnych.
Można również kiedy tylko się chce, do letniej miseczki z wodą i sokiem z cytryny wkładać ręce, gdyż poprawia to wygląd paznokcia (przede wszystkim u dziewczyn, które palą papierosy, są po prostu żółte). Taki zabieg odbarwia paznokcie i zmiękcza naskórek.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.01.2013

Komentarze