Jak zlikwidować pękające naczynka na twarzy?

Czerwone żyłki wokół nosa, czerwone policzki to bardzo częsty problem kobiet, które mają cerę wrażliwą, suchą oraz skłonną do pękania naczynek. Cera taka wymaga specjalnego traktowania warto o tym pamiętać i stosować się do poniższych reguł aby problem z cerą się nie pogłębiał.

1

Zacznijmy od oczyszczania twarzy. W związku z tym, iż jak wspomniałam cera naczyniowa jest bardzo wrażliwa powinniśmy wybierać jednie preparaty przeznaczone do tego typu cery które nie będą dodatkowo jej podrażniać, a będą łagodzić objawy. Ponadto nie przemywaj buzi wodą prosto z kranu która jest twarda i chlorowana co przesusza cerę jeszcze bardziej. Najlepiej wcześniej przegotować wodę i przestudzić. Umytą buzię oklep wacikiem namoczonym w toniku do cery naczyniowej. Tonik działa ściągająco i łagodząco na skórę jednocześnie uszczelniając naczynka.


2

Po umyciu twarzy watro sięgnąć po tzw. kremy na pajączki zarówno na dzień jak i na noc. Kremy na dzień powinny mieć w swym składzie filtr przeciwsłoneczny na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze kremu. W kremach do cery naczyniowej w składzie możemy znaleźć kasztanowca, wyciąg z miłorzębu japońskiego, witaminę PP które obkurczają ścianki naczyń oraz wzmacniają cerę i zapobiegają powstawaniu nowych.


3

Nawilżaj cerę stosując preparaty doustne dostępne w aptekach, oraz pij dużo wody najlepiej niegazowanej. Opcjonalnie stosuj kapsułki nawilżające.


4

Wspieraj cerę maseczkami do cery naczynkowej dwa razy w tygodniu zwłaszcza w okresie zimowym oraz upalnym, gdy cera jest narażona na największe podrażnienia.


5

Zmywanie makijażu – do demakijażu najlepiej używać mleczka który jest najdelikatniejszą formą zmywania zanieczyszczeń oraz nie wymaga dodatkowo użycia wody, która może powodować wysuszanie skóry.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.02.2011

Komentarze

interesujące

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 17:45:26

Ciekawe porady. Dziękuję. Nie wszystkie były mi znane.

Ostatnio zmieniony: 2011-04-04 22:00:00