Jak zimą zadbać o skórę dłoni... i nie tylko?

Zima to ciężki czas dla naszej skóry, mróz i zimny wiatr wystawiają ją na ciężką próbę, ale Ty możesz jej pomóc przetrwać ten trudny okres. Oto kilka sposobów na piękną skórę.

1

Odpowiednie nawodnienie
Twoja skóra zimą łatwo się przesusza i łuszczy? Zadbaj o jej odpowiednie nawodnienie od środka. Warto wyrobić sobie zdrowy nawyk codziennego picia dwóch litrów płynów. Dodatkowo, aby zgromadzić wodę w naskórku, wzbogać swoją dietę o produkty pełne nienasyconych kwasów tłuszczowych. Znajdziesz je przede wszystkim w orzechach, awokado czy olejach roślinnych. Stworzą one pewnego rodzaju płaszcz ochronny dla Twojej skóry.


2

Nawadniaj od środka i nawilżaj z zewnątrz
Nasza skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. O kremie do twarzy raczej nie zapominamy, ale skóra dłoni również potrzebuje kremu nawilżającego.
Po każdym kontakcie z wodą powinnyśmy pamiętać o nawilżeniu dłoni. Wystarczy najprostszy krem, ale jeśli masz kłopoty ze skórą warto wybrać się do apteki i zakupić tzw. dermokosmetyki, które nie są dużo droższe od tych popularnych, ale są przebadane przez dermatologów i posiadają odpowiednie atesty.


3

Aby Twoje dłonie były piękne także zimą musisz poświęcić im trochę uwagi. Nie można tak po prostu uchronić dłoni przed działaniem czynników zewnętrznych, ale specjalne maseczki na dłonie pozwolą zminimalizować skutki tych czynników. W sklepach można znaleźć wiele rodzajów maseczek do dłoni, z których możesz skorzystać, ja jednak jestem zwolenniczką domowych sposobów na przywracanie piękna swoim dłonią. W internecie można znaleźć tysiące różnych przepisów na proste, ale skuteczne maseczki. Swoje dłonie szybko nawilżysz za pomocą -1 łyżeczki miodu, 1 łyżeczki soku z cytryny i 1 łyżeczki oleju roślinnego. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki, wmasować w skórę rąk i spłukać po 10 min. letnią wodą. Ta maseczka doskonale nawilży i wygładzi suchą skórę.


4

Musisz pamiętać, że każdy środek czyszczący, który używasz w czasie domowych prac, szkodzi Twojej skórze. Aby dłonie były mniej narażone na szkodliwe chemikalia, sprzątaj w rękawiczkach. Twoje dłonie będą Ci wdzięczne!


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętaj, że zdrowa skóra to piękna skóra!


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.11.2012

Komentarze