Jak zadbać o dekolt?

Nieuchronnie zbliża się sylwester, karnawał, a może studniówka? Nieważne co, ważne, że ich wspólnym elementem jest odsłonięty dekolt i niejednokrotnie również ramiona. Czas o niego zadbać, by prezentował się nienagannie, a nawet wręcz zachwycająco. Przy okazji warto pamiętać i wprowadzić do regularnych zabiegów pielęgnacyjnych dbanie o tę część ciała. Skóra dekoltu wymaga dużo uwagi ze względu na to, że jest delikatna, cienka, szybko się przesusza i niestety traci jędrność, zdradzając bezlitośnie wiek właścicielki...

1

KĄPIEL.
Jeśli chodzi o kąpiel, powszechnie wiadomo, że zbyt częsta i w zbyt gorącej wodzie okrutnie przesusza skórę całego ciała, dekolt tu nie stanowi niestety wyjątku. Dlatego zalecane jest używanie natłuszczających olejków do mycia i porzucenie zwykłych mydeł czy też żeli. Zapewni to doskonałą elastyczność oraz cudowną gładkość i nawilżenie.


2

PEELING.
Krąży o nim wiele sprzecznych opinii. Jedni zalecają, inni mówią, że skóra dekoltu jest na niego zbyt delikatna. Jaka jest prawda? Otóż leży pośrodku - należy go wykonywać nie za często (tylko raz w tygodniu) i wybrać zamiast gruboziarnistego enzymatyczny, który nie uszkodzi delikatnego naskórka.


3

KREM.
Wydaje się rzeczą oczywistą, by po kąpieli bądź prysznicu zastosować balsam lub krem, jednak często zapominamy o dekolcie, który traktujemy po macoszemu, szczególnie zimą, gdy jest przykryty ubraniami. Jednak będzie on wdzięczny, jeśli nałożymy na niego codziennie balsam lub krem przeciwzmarszczkowy z kolagenem i kwasem hialuronowym.


4

MASECZKA.
Przed wielkim wyjściem można dodatkowo wspomóc się specjalną maseczką odżywczą lub liftingującą. Zajmie nam to niecałe 10 minut, a skóra będzie lepiej napięta przez wiele godzin!


5

PUDER.
Jest idealny na wielkie wyjście, szczególnie rozświetlający z połyskującymi drobinkami - ukryje wszelkie niedoskonałości, także drobne przebarwienia oraz zmarszczki. Wystarczy tylko odrobina pudru nałożona na odsłoniętą część dekoltu.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.12.2010

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 17:42:47

piękny dekolt to podtawa, szczegółnie teraz jak zbliża się wiosna

Ostatnio zmieniony: 2011-03-20 11:19:54

Fajnie jest mieć piękny i zadbany dekolt. Wskazówki, jak najbardziej trafne.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-13 19:55:20

Świetne porada:) Warto z niej skorzystać:) W wolnej chwili,zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 17:18:56